Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A STAC. PONTOK VIZSGÁLATA -...

A STAC. PONTOK VIZSGÁLATA - milyen az a negtív definit >> lokális maximum?

Figyelt kérdés

[link] 3.ik oldalon


A STAC. PONTOK VIZSGÁLATA:


LOKÁLIS LOKÁLIS

MINIMUM MAXIMUM


>>ezt a ketot nem tudom,nem ertem. valaki tudna ra peldat hogy mikor lok.min es mikor max,....azt nem ertem,hogy ha kijon a determinans a H matrixnak negativra akkor nyeregpont.De akkor ha negativ akkor az a lok.maximum nem? mikor lessz a neg.bol maximum?


2014. jan. 27. 16:00
 1/2 anonim ***** válasza:
Régen csináltam már ilyet (hálistennek! :D ), most sem akarom túlságosan feleleveníteni, de emlékeim szerinte, ha negatív akkor nyeregpont. Ha pozitív, akkor meg lehet lokális szélsőértéke, tehát lokmin vagy lokmax. És h mikor lokmin vagy lokmax az egyből látszik a függvény képéről. Ha x tengely negatív oldaláról az origó felé haladva lefelé megy, majd fel, akkor lokmin, fordítva lokmax.
2014. jan. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Két dolgot szeretnék írni. Most neked mire van szükséged, stacionárius pontok vizsgálatára vagy két (esetleg három) változós függvények szélsőértékeinek vizsgálatára? A definitség különben lineáris algebrai fogalom, de itt az analízis ezen a szintjén kőkemény alkalmazására kerül. Az a sejtésem, hogy mind a kettőre szüksége van. Folytassuk itt, vagy máshol? A definíciókat lásd a következő blokkban. Sz. Gy.
2014. máj. 24. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!