Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » SOS! Kéne nekem egy 10 mondato...

SOS! Kéne nekem egy 10 mondatos fogalmazás az extrém sportokról. Benne kéne lenne a ski laufen és a bungee jumping-nak is. Elég ilyen alap mondatok is?

Figyelt kérdés
azért raktam ?-jelet mert nem bírtam volna kiírni!

2014. febr. 4. 19:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Skilaufen kann extrem gefährlich sein, vor allen Slalom und Skispingen. Es gibt sehr viele Unfälle (sok a baleset), trotz des Schutzhelmes (a sisak ellenére), wie es das Beispiel vom Michael Schumacher auch zeigt.

In vielen Skigebieten sind die Skipisten nicht umzäunt, nur markiert, so kann man von der Piste abkommen und sich an Felsen verletzen. (a síterep sokszor nincs elkerítve, ezért ha valaki lekerül róla, sziklákra eshet)

Oder es kann auch passieren, dass man von einer Lavinen begraben wird (vagy az is előfordulhat, h. az embert lavina temeti maga alá)-

2014. febr. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Wenn man stürzt, kann man sich leicht etwas brechen oder eine Gehirnerschütterung bekommen. (Ha az ember elesik,, könnyen eltörheti valamijét v. agyrázkódást szenvedhet)

Unter einer Lavine ist es sehr gefährlich, weil man keine Luft bekommt und man vom Schnee erdrückt werden kann. (Lavina alatt is nagyon veszélyes, mert nem kap elegendő friss levegőt az ember és a hó is agyon-nyomhatja)

2014. febr. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi
2014. febr. 4. 21:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!