Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mi a lényeg egy fogalmazásban?...

Mi a lényeg egy fogalmazásban? (! )

Figyelt kérdés
Holnap írunk egy fogalmazást (Móricz Zsigmond:Légy jó mindhalálig) és nem tudom,hogy hogyan kezdjek neki.Egy fogalmazásban le kell azt írni,hogy pl.: Móricz az első részben bemutatja a kollégiumot,a szobákat...? Vagy pedig Nyilas Mihály( a főszereplő) jellemzésével,hogy : Nyilas Misi a Debreceni Református Kollégiumban másodikos kisdiák volt. ? És a fogalmazásba kell az íróról írni? 3 jegyet kapunk rá! Léciiiii fontooooooos!!!!
2009. dec. 15. 17:30
 1/3 anonim válasza:
az íróról ne írj! Nyilas Mihály a debreceni kollégium kisdiákja........
2009. dec. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszii!
2009. dec. 15. 19:21
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem a legelején első bekezdésként ha tudsz írj egy pár mondatot a mű keletkezéséről(tehát itt meg kell említeni az írót,de próbáld meg úgy hogy csak a mű keletkezésével kapcsolatban.)Én inkább így csinálnám,legalábbis nálam "divat" volt az efféle kezdés,és nem kötöttek bele.


Sok szerencsét! :)

2009. dec. 16. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!