a7-a4=-216 a5-a4=-72

2014. márc. 26. 18:13
 1/7 anonim ***** válasza:

a1*q⁶-a1*q³=-216

a1*q⁴-a1-q³=-72 elosztva


(q⁶-q³)/(q⁴-q³)=3 q³ kiemelve és egyszerűsitve

(q²-1)/(q-1)=3

q²-1=3(q-1)

ebből a q értéke kijön(másodfoku egyenlet)

2014. márc. 26. 18:24
 2/7 anonim ***** válasza:

elözö vagyok nem jó

q³ kiemelve és egyszerűsitve

(q³-1)/(q-1)=3

((q-1)(q²+q+1))/(q-1)=3 q-1-el egyszerűsitve

q²+q+1=3 innen másodfoku

2014. márc. 26. 18:30
 3/7 anonim válasza:
1-es válaszoló-!
2014. márc. 26. 19:03
 4/7 anonim válasza:

9.-es vagyok gyökvonásos feladatok 1.a, √x-4=√4-x; b, √3-2x=√2x-3; c, √4x-1=√1-4x; d, √8x-5=√5-8x;


2. a, (x-1)^2+(x+2)^2 =0; b, (x-2)^2+|x+y-3|=0; c, √4x-y+(x+6)^2=0;


Köszönöm előre is a segítséget nagyon sűrgős!

2014. márc. 26. 19:03
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!:)
2014. márc. 28. 10:43
 6/7 anonim válasza:

korábban valaki beküldte egy másik ugyen ilyen kérdéshez ezt a linket [link]

innen az ellenőrzéshez hogy jönnek oda a számok?

2015. jan. 14. 22:48
 7/7 A kérdező kommentje:

szimplán csak behelyettesítette az eredményt, a1=-3, q=-2

(-3)*(-2)^6=-192

(-3)*(-2)^3=-24

2015. jan. 15. 18:52