Szerintetek ez jogos?

Figyelt kérdés

Kellett írnom házi feladatnak angolul egy egyoldalas fogalmazást a kedvenc filmemről.

Két órán keresztül dolgoztam vele, és négyest kaptam, valami olyasmi kommenttel a lapom alján, hogy olyan kevés hiba van benne, hogy azt gyanítja, valahonnan másolhattam, a másolás pedig a források feltüntetése nélkül plágium.

Először teljesen kiakadtam, aztán eszembe jutott, hogy végülis egy infót (hogy mikor készült a film) a wikipédiáról szedtem, meg egy tagmondatot is (mert saját szavaimmal nem voltam biztos, hogy helyesen írnám, de eleve is beleírtam volna valahogy...)

Az egyik barátnőm szerint fel kellett volna tüntetnem a forrást.

Szóval nem tudom, hogy beszéljek-e a tanárnővel...

Valaki esetleg hozzászólna, mert engem most elvakít a vörös köd, nem tudom objektíven nézni a dolgot. Tudom, hogy nem nagy dolog, de nekem számít, mivel rengeteget dolgoztam vele, hogy tökéletes legyen.

Egy 9.-es



2014. máj. 30. 16:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Idegennyelvnél főleg leír egyből, ha olyan tagmondatot/mondatot írsz, amilyet nem szoktál vagy nem illik a stílusodhoz. Ilyen esetben tényleg kellett volna forrásmegjelölés, vagy alapból átfogalmazni saját szavaiddal azokat a részeket, amiket átvettél.

4-es lett, legalább tényleg beléd rögzül, hogy legközelebb hogy kell ilyen esetben eljárni, és akkor majd ötöst kapsz.

2014. máj. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Teljesen beleillett a szövegkörnyezetbe, de igen, máskor oda fogom írni.

Csak az zavar, hogy valaki meg óra előtt írta meg mikor már egyébként is be kellett volna adni egy hete. A wikipédiát olvasgatva a telefonján...

Na mindegy, azt hiszem túlságosan felidegesítettem magam ezen az egészen :/

2014. máj. 30. 16:58
 3/15 anonim ***** válasza:
51%

Nem tudom, hogy hogy állsz az angollal, így nem mondanék olyat, hogy mi a tökömet kellett egy esszén 2 órát dolgozni.


De az, hogy valamivel sokat foglalkozol még nem jelenti azt, hogy az jó lesz. Teljesen függ a tudásszintedtől. Ha folyamatosan tanulod a nyelvet, majd rájössz, hogy az angol köznyelvben nem nagyon kell "tervezni" egy esszét. Persze kell, hogy miről szóljon meg hogy legyen tagolva, de nem kell azt tervezned, hogy ugyan milyen szavak kerüljenek bele. Mert jönni fog magától, bővülni fog a szókincsed és fejből fogod írni a dolgokat.

Itt a nyár, ha kicsit nekifekszel az angolnak 1-2 hónap alatt egy középszintre fel lehet hoznod magad.

2014. máj. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Kéttannyelvű tagozatra járok, és maximalista vagyok, azért dolgoztam vele két órát.

Nyilván ha szar, akkor azt én meg tudom állapítani, illetve belátom.

A kérdésem csak annyi, hogy mekkora csalásnak számít, hogy használtam a wikipédiát is?

2014. máj. 30. 17:30
 5/15 A kérdező kommentje:
Ja meg úgy volt az két óra, hogy közben kb a fél filmet újranéztem :D
2014. máj. 30. 17:38
 6/15 anonim ***** válasza:
Egy évszámra meg egy fél mondatra nem mondaná, hogy plágium. Fényképezd le a fogalmazást és linkeld be ide, mert kíváncsi vagyok, hogy milyen.
2014. máj. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
A Wikipédiát lehet egyáltalán plagizálni?
2014. máj. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Egyébként is hülyeség azt mondani egy filmről szóló fogalmazásra, hogy plagizálás ha csak pár mondat hasonló. A tanár akar kekeckedni veled.
2014. máj. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

De neem, félreértitek, szerintem azt gondolta, hogy valahonnan kimásoltam, nem úgy konkrétan a wikipédiáról.

# 6 Okey dokey, holnap beszkennelem.

2014. máj. 30. 21:56
 10/15 anonim ***** válasza:

Szia!


Én beszélnék a tanárnővel. Nem reklamálva, de elmondanám, hogy oké, elfogadom a jegyet, de ez és ez a megírás története, és mit gondol (mármint a tanár), ha legközelebb szintén segítségül használsz fel - akár mondattöredék erejéig más forrást - tüntesd-e fel lábjegyzetként vagy hivatkozásként? Ez kicsit "udvarlás" felé, hogy számít a tanácsa, véleménye, meg te lelkiismeretes vagy.És közben beleszőheted azt is, hogy bizony, neked rosszul esett, hogy így reagált a dolgozatodra, mert lelkiismeretesen dolgoztál vele, stb.


Ez így most lehet, hogy kicsit "túl lett ragozva", de /még tovább színezve :)/ a jobb szándékú tanárok értékelik, ha a diák, az együttműködés szándékát mutatja; hamarabb meghallják - és megértik - a panasz lényegét, ha a tanuló saját érzéseként és nem a tanárt vádolva mondja el.

2014. máj. 31. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!