Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy csináljam meg ezt holnapr...

Hogy csináljam meg ezt holnapra? Kreatív emberek!? Média?

Figyelt kérdés

Erre a párbeszédre kell filmjelenetet készítenem, a párbeszéd utolsó mondatát nekem kell kitalálni.

-jé,mik ezek az izék?

-felhők

-és mik azok a felhők?

-................ide kell a saját mondat


kreatív emberek segítségét nagyon megköszönném


2010. jan. 13. 11:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Az ég vizének hullámai.


jólesz?

2010. jan. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

"tán füst gomolyog? nem látom jól"



pfűűű, ehhez nem kell túl sok kreativitás... te is kitalálhatnál vmit...

2010. jan. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
hát ez tulajdonképpen érettségi feladat és valami jó csattanó is kéne bele vagy valami különleges...és ezt el is kell készítenem filmben...szóval az egész helyzetet ki kell találni...de azért köszi
2010. jan. 13. 11:28
 4/14 anonim ***** válasza:

Én úgy képzelem el(fekete-fehérben),hogy egy sötét szobában ül két alak(az egyik idősebb,40-50 körüli,látszik az arcán,hogy csalódott már eleget az életben,készül rágyújtani;a másik egy jó 20-talán 25 évvel fiatalabb,naiv 'kölyök') egy íróasztal mellett ülnek(ilyen féloldalasan,hogy lássák egymást,meg a kamera is kb profilból látja őket).Van egy lámpa az asztalon,az az egyetlen fényforrás,plusz sötét van(=noir hatás).Az egyik rágyújt,közelről veszed a gyújtás pillanatát,aztán a kamera követi a felszálló füstöt,ami lényegében felhőket képez a lámpa fényében(a lámpát okosan kell beállítani,hogy kicsit világítsa az arcukat,látszódjon a füst,de ne legyen azért túl sok).Aztán pedig kicsit látjuk a füstöt,a bagózó 1-2 slukkot szív,ránéz a fiúra,a fiú is ránéz,majd lezajlik a párbeszéd.

Az utolsó mondat előtt pedig hatásszünet,a férfi elnyomja a csikket.jól belenyomkodva,a kamera itt is mutatja a füstöt,de nem követi már az útját.Nagytotál kép(mint az elején):a férfi az asztal alatt csőre tölt(hallatszik a jól ismert kattanás) egy pisztolyt.'Fiam,soha nem fogod megérteni,hogy ez nekem milyen nehéz.'A lövés pillanatában pedig gyors vágás sötét képernyő,the end,fin,készitette:...stb.

Hát én így valami ilyet csinálnék:).

Ha elemezni kéne,akkor a vége egyértelmű utalás Tarantino Kill Billjére, az egész pedig ilyen Humphrey Bogart,Raymond Chandler-stílusú film-noir.

2010. jan. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
huhh hát te értesz valamit
2010. jan. 13. 11:48
 6/14 A kérdező kommentje:
ezt úgy értettem hogy nagyon köszönöm hogy leírtad, látszik hogy értesz a médiához
2010. jan. 13. 11:53
 7/14 A kérdező kommentje:

van még egy párbeszéd ugyan erre a feladatra:

-végül is elmegy?

-az a helyzet hogy igen.

-semmit sem tehetek hogy maradjon?

-.................................

2010. jan. 13. 11:54
 8/14 anonim ***** válasza:

11.44-vagyok

Én akkor úgy csinálnám,hogy a lövés után ugye fekete képernyő,vágás.Utána ugyan az a szoba nagyobb kamerakép,a férfi az első snittből bagózik az íróasztalnál a szokásos arckifejezésével,egy kabátos(lehetőleg ballonkabátos)férfi az ajtóban veszi a kalapját,elég nyúzott arca van.Beállítás hasonló,a fekete-fehér kép és a lámpa beállítása itt is fontos.Kis hatásszünet az elején,első kép totál,második:a bagózó férfi mered maga elé,harmadik:a kabátos férfi a kézében lévő kabátot nézi.Lezajlik a párbeszéd(az asztalnál ülő férfi ránéz és kezdi,és itt látjuk az arcát),a vége pedig(a kabátos férfi arcát látjuk):'Találja meg azt a fiút,hogy végre lezárhassuk ezt az egész szörnyűséget'

Totál,a kabátos kimegy az ajtón,a férfi arca nem változott semmit(közelről látjuk),szív egyet a cigiből,és fokozatosan elsötétül a képernyő.

Ez ugye akkor időben lehet az első snitt előtt is,ez benne a lényeg,a homály.

És ami még fontos,a 30-40 es éveket idéző ruhák(öltöny,esetleg csokornyakkendő),a szoba sem túl zsúfolt,én valami egyszobás lakásra gondolok,a szoba egyik végében íróasztal,a másikban ajtó.És a snittek elején bevezető zene,és az egész végén a kiírások alatt is,de ez végülis nem nélkülözhetetlen.

---------------

Nem igazán értek a médiához,csak szeretem a filmeket:).

Az a baj,hogy ha nem láttál pár Bogart filmet,úgy elég nehéz,meg ha nincs jól megcsinálva elég béna lehet az egész,de ha youtube-on nézelődsz kicsit,pár fortélyra rájöhetsz.

Bennem ez már régóta megvan valami ilyen jelenet,de nem csináltam soha filmet,nem volt médiaórám,tehát ha neked tetszik,meg úgy érzed jól kijönnél belőle akkor csináld meg nyugodtan.

Azért,ha ezt vagy valami hasonlót csinálsz,említsd meg,hogy 'Chucky ötlete nyomán' vagy valami ilyesmit(ez még jól is mutat),de ezt tényleg nem muszáj,csak ha gondolod,meg ha végülis tényleg ezt csinálod.De ha nem ez a stílusod akkor csinálj inkább mást.Ez egy nagyon személyre szabott feledat.Csak adtam valami ötletet,hogy én mit csinálnék.Próbálkozz te is valami hasonlóval,és ne félj elszakadni attól,hogy ezekre valami sima egyperces semmiséget csinálj,hogy 'egy fiú,meg egy lány sétál a mezőn...'.Na,remélem segítettem valamit.

2010. jan. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Bocs,előbb írtam:'De ha nem ez a stílusod akkor csinálj inkább mást.'-Ezt nem elijesztésnek szántam,azért jól meg lehet ezt csinálni:)
2010. jan. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

előző,még mindig

Valami ilyesmire gondoltam,ez is hasonló feladatra készülhetett mint a tied: http://www.youtube.com/watch?v=ck7yHFyigas


Aztán sok sikert:)

2010. jan. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!