A feladathoz tartozó útmutatás azt tanácsolja, vizsgáljuk a 3^(k) alakú természetes számokat, viszont sehogy se sikerül... Minden ötletet nagyon köszönök!

2014. szept. 13. 17:40
 1/3 szakor ***** válasza:

Jól írtad le a feladatot?

2^(n+1) osztói 2 hatványai, tehát n=2, 4, 8, 16... esetén igaz, mivel 2*2^n/2^n = 2.

2014. szept. 13. 19:19
 2/3 anonim ***** válasza:
Pl n=5-re nem igaz.
2014. szept. 13. 23:17
 3/3 szakor ***** válasza:

Nem fejeztem be, mert hátha hiányos a feladat leírása.

A lényeg, hogy 2^(n+1) = 2^n*2 = 2^2*2^(n-1)=...

Általánosan 2^(n+1) = 2^k*2^(n-k+1)

Mivel 2^n>n=2^k, k=0,1,2,3... minden esetben igaz.


Kevésbé formalizáltan, a lényeg, hogy tekintsük n-et 2 hatványának, ekkor biztosan teljesülnek a fentiek, s végtelen sok ilyen szám van, tehát találtunk olyan számsorozatot, amely megfelel a feltételeknek.

Feltéve, hogy a kérdező jól írta le a feladatot...


Az 5 nem kettő hatványa...


(A 3^k helyett 2^k-t kell nézni)

2014. szept. 14. 10:38