Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A racionális számok halmazában...

A racionális számok halmazában található számok megszámlálhatóak? (Tehát megszámlálhatóan végtelen sok van belőle? )

Figyelt kérdés

Ha igen, akkor hogyan?

Köszi!



2014. szept. 20. 16:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha szemléltetni akarnánk, felírjuk vízszintesen és függólegesen a számokat 1-től, azután átlósan elkezdjük megszámlálni.
2014. szept. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Wikipédia sok hülyeséget ír magyarul (pláne matek témában), de most mégis a legelső találat...


"A racionális számok halmaza megszámlálhatóan végtelen"

2014. szept. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Első: köszi! :)

Második: igen, láttam. A kérdésemnél ez utolsó előtti mondat: "Ha igen, akkor hogyan?"

2014. szept. 20. 19:57
 4/8 anonim ***** válasza:

2. volnék.

Bocsánat, hogy nyers voltam, egy másik kérdés kiakasztott :-)

Egy végtelen számosságú (és konvergens) halmazt végtelen idő alatt tudsz megszámolni, egyesével. Tehát tulajdonképpen nem tudod.


Gondolom felmerül benned a kérdés, hogy akkor mi a különbség a 'megszámlálhatóan végtelen' és a 'megszámlálhatatlanul végtelen' (kontinuum) számosságú halmaz közt.


A legegyszerűbb válasz (a formalizálástól gondolom eltekinthetek) annyi, hogy a megszámolhatóan végtelen halmazban, tudsz két olyan elemet mondani, ami között nincs másik elem (Természetes számoknál pl. 0 és 1 között nincs). Kontinuumnál nem tudsz.

2014. szept. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

#2


A lepontozók barmok, te pedig tévedsz. Bizonyítható, hogy bármely két racionális szám között van racionális szám. Sőt, bármely két racionális szám között végtelen sok racionális szám van.

2014. szept. 21. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A lepontozók valóban barmok, abban pedig valóban tévedek (ilyenkor azért illik ám kijavítani az embert :-(), hogy bármely két racionális szám között ne lenne egy harmadik(rég volt számelméletem na...).

Ám ettől még a racionális számok halmaza megszámlálhatóan végtelen marad.

2014. szept. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A fentit meg úgy értettem, hogy miért a kettes kommenthez címzed a négyesben elkövetett hibámat?
2014. szept. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

4-esbe is 2-es vótá, a zember egy, haja szám más is! :-)


Nekem régebben, akár fogadhatunk is! :-)


Én is azt bizonygatom, hogy megszámlálható. :-)

2014. szept. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!