Hogy kell megoldani ezt az exponenciális egyenletet? Hogy jött ki a 10?


3^2x + 3^2x+2 = 270

Megoldás:

3^2x + 3^2 × 3^2x

10 × 3^2x = 270

Itt hogy jött ki a 10? Sehogy sem értem. Előre is köszönöm a segítséget!


2014. szept. 21. 14:14
 1/4 anonim ***** válasza:

"3^(2 x) + 3^(2 x+2) = 270 "

Ez nem is 10. (x=3/2).

Elírhattad a feladatot, vagy az eredmény a hibás.

2014. szept. 21. 14:30
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem írtam le teljesen csak addig amig nem értem. Amit leírtam utána van még hogy 3^2x = 27 , 3^2x = 3^3
2014. szept. 21. 14:34
 3/4 A kérdező kommentje:
2014. szept. 21. 14:37
 4/4 anonim ***** válasza:

Ja, itt nem érted, hogy hogyan lett 10:

3^2x + 3^2 × 3^2x

1 ×3^2x + 9 × 3^2x (1 alma + 9 alma=?)

10 × 3^2x

2014. szept. 21. 15:03