Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan képzeled el az otthonod...

Hogyan képzeled el az otthonodat? (falu) Milyen fogalmazást lehetne írni egy ilyen címmel? Más feltétel nincs, akár mesés is lehet, de inkább életszerű. Hogy álljak neki?

Figyelt kérdés

2014. okt. 10. 16:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hat peldaul allj neki ugy, hogy megvalaszolod magadnak, hogy megis milyennek kepzeled el az otthonodat.
2014. okt. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ne legyél már ennyire lusta! Nem igaz, hogy nincs egy önálló gondolatod!

Képzeld el magad a jövőben és képzeld el az otthonodat, hol éreznéd magad jól, milyen környezetben?

2014. okt. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem igazán érzem realisztikusnak ezt az egészet, az ilyenben én nem tudok gondolkozni. Kérlek segítsetek hogy hogyan tudnék nekikezdeni.. ha a bevezető meg van pl. ár neki tudok állni.. KÖszönöm!
2014. okt. 10. 23:59
 4/13 anonim ***** válasza:
Mit nem érzel reálisnak? Nem tudod elképzelni, hogy lesz otthonod? Vagy hogy van otthonod? Vagy nem tudsz elképzelni egy otthont?
2014. okt. 11. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lustaság kérdése!

Én nem tudnám, nem is tudom elképzelni az otthonomat vidéken/falun/ Kérdezd meg a tanárodat;) Ő hogyan képzelné el az életét az otthonát falun? ott ahol jóformán semmi sincs, nincsenek boltok, ritka tömegközlekedés, nincs munka. Akkor miről akar beszélni a tanárod? Menjen oda és próbáljon megélni egy faluban, ahol mindenki kíváncsi lenne rá, és lehetne pletykálkodni róla.

De mivel fogalmazást kell írnod, kezd el.

Vettem egy szép nádfedeles, tornácos kis házat csajágaröcsögén.

A házban van két szoba, étkező, konyha, fürdőszoba és illemhely./wc/

A berendezést írd le.!

A házamhoz tartozik egy szép nagy kert tele gyümölcsfákkal,/sorold fel milyen fák vannak/

a járda szélén sok szép virágot ültettem.

Vidéken friss tiszta a levegő, reggel madárdalra, és a kakasok kukorékolására ébredek./nem szeretnék hajnalban ébredni/

Van egy szép nagy diófám,annak árnyékában pihenek,olvasok, tanulok.Sajna nincsen elképzelésem a vidéki életről.

Még írhatod, + van egy elkerített rész, ott állatokat tartasz, csirkék, kacsák, sőt disznót is;))) hahaha.

Jó lesz az a rosszabb időkre, van kandalló is a szobában, fával tüzelsz, este a ropogó tűzet hallgatva álmodozol.. használjál sok szép jelzőket, talán megfog felelni a tanárodnak.

Faragott bútorok,hímzett terítők, festett tányérok, csuprokkal díszítetted a konyhádat, kézzel horgolt függöny ... stb... Amilyen a mostani lakásotok onnan is meríthetsz témát, és azokat a tárgyakat tedd a falusi otthonodba.



Itt van egy cikk, próbálj valamit kihozni belőle.


http://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__lakohely-szomszedok__..

2014. okt. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
68%

# 2-ke. Miért volna lustaság? Ha te olyan jól eltudod képzelni falun az otthonodat, akkor miért nem segítesz a kérdezőnek???? Azért, mert te sem tudod elképzelni magadat falun, egy falusi életben, legalábbis most még nem, hisz tanulók vagytok, egy városi életben, egy lakásban, v önálló

családi házban, aki mindig is városban élt, annak lüktető rohanásában, és még nem élt vidéken, az honnan tudná elképzelni hogy milyen lenne vidéken lakni???

2014. okt. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

# 4- Nem tudja elképzelni, mint ahogyan te sem, mert ha eltudnád képzelni akkor segítettél volna!!

A tanulók még nem tudják elképzelni a leendő otthonukat, főleg nem falun.!!!


Én sem tudom elképzelni, pedig már nem vagyok tanuló, és van családi házam fővárosban, és nem falun. Bár ez sem sokkal különbözik a falutól, de itt van élet. Gyakori járat/ tömegközlekedés,nem a seg*em alatt az autó/ bár nem a szánkba de vannak egy bizonyos távolságra nagy üzletláncok. Orvosi rendelők,kórház, járható utak, nem olyan sáros süppedős mint vidéken.Van kertünk is szőlőlugassal, gyümölcsfákkal, virágokkal tele, de van munka is vele. Ősszel takarítani a faleveleket,télen hólapátolás, nyáron kert gondozása. Túl sok pihenés nincsen azoknak akik kertes házzal rendelkeznek.

Itt is csend van, mint vidéken, viszont van állandó kutya ugatások, rémesen bosszantó !!

2014. okt. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Na, most válaszoljatok, kedves Nem Segítő Társak!
2014. okt. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mire alapozod, hogy tanuló vagyok...

És igen, vannak elképzeléseim az otthonról. És nagyon is el tudom képzelni a falusi életet. (Egyébként provokálsz arra, hogy más helyett oldjak meg egy feladatot, de legyen, ha kettőtöknek együtt nincs gondolata róla, ám legyen.)


Annyi minden lehet ott, különösen, hogy fantáziabeliről kell írni. Izgalmas piac, sajátos hangulattal, mindenki ismer mindenkit. Csendes, nyugodt hétvégék. Jó közösség (szerencsés esetben), nagy szalonnasütések nyári éjszakákon, baráti társasággal. Nagy kertes ház, esetleg családdal, kutyussal... Hangulatos karácsonyi vásár forralt borral, forró teával, népzenével. Lehet írni a falusi emberek életéről (fantázia is lehet nyilván), az ottani élet szépségeiről, nehézségeiről, a fölművelésről, állattartásról. Csak egy szép tájról lehet egy hosszú leírást írni, nemhogy erről. Számtalan dologról lehet írni falu esetében is, város esetében is.

2014. okt. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha valakinek ellenszenves a falui élet gondolata, arról is lehet pár oldalt írni, hogy miért is...
2014. okt. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!