Matematika háziban segítséget?


Fontos: a körön belül CSAK Attila áll!!! A kör kerülete: 2rxpí (pí=3,14) A kör területe rxrxpí (pí=3,14). Melyik kell? döntsd el! Az x szorzást jelent!


Attila egy 5 méter sugarú kör közepén áll. Körbeveszik jó barátok,és rosszak. Egy jó barátja átlagosan 0.8 méter,széles. Még a rosszak csak 0,6 méter szélesek. 21 jó barátja van Attilának,a többi rossz. Legfeljebb hány rossz állhat körülötte,hogy ő odébb állhasson,hogy rá többé ne találjanak a rosszak? Attila 1.2 méter széles,és kopasz.

Köszönöm a válaszokat.:)



2014. okt. 10. 20:59
 1/10 anonim ***** válasza:
kerület
2014. okt. 10. 21:10
 2/10 anonim ***** válasza:
Bárhova áll, mindenképp lehányják.
2014. okt. 10. 21:17
 3/10 A kérdező kommentje:
Kerületnek kerület.Az is biztos,hogy mindenképp lehányják. :) Az a baj,az egész feladatot nem értem. Legfeljebb hány rossz állhat körülötte,hogy ő odébb állhasson,hogy rá többé ne találjanak a rosszak ? Nem tudom megoldani :( Pedig ötös járna érte. Napló ötös. Segítsetek kérlek.
2014. okt. 11. 21:30
 4/10 anonim ***** válasza:

idáig érdekes a feladat..

"Attila egy 5 méter sugarú kör közepén áll. Körbeveszik jó barátok,és rosszak. Egy jó barátja átlagosan 0.8 méter,széles. Még a rosszak csak 0,6 méter szélesek. 21 jó barátja van Attilának,a többi rossz. Legfeljebb hány rossz állhat körülötte"


a többi csak hülyeség, felesleges megkavarás...

2014. okt. 12. 14:16
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm,most már értem. Így már képletbe behelyettesítve is megtudtam csinálni. Kösz!
2014. okt. 13. 18:04
 6/10 anonim ***** válasza:
5 méter sugarú kör..Kiszámolod a kerületet,2*5*3,14 31.4 m. 21 jó barátja van.Átlagosan 0,8m szélesek,lehet 0,8-al számolni mindet.0,8*21=16,8m-t tesznek ki a jó barátai. 31,4-16,8=14,6m hosszan állnak rosszak.14,6*0,6=8,76m,azaz a rosszak összesen 8,76m hosszon állnak egymás mellett.1,2m-nek kell lennie a résnek,azaz 8,76-1,2=7,56.Ekkora rés kell Attilának,hogy kiférjen,azaz legfeljebb 7,56/0,6=12,6 rossz lehet körülötte.Csak egész ember van,ezért a válasz 12 rossz.Az,hogy kopasz vagy nem kopasz,az mindegy.Ennyi erővel azt is elárulhatták volna,hogy mit evett ebédre:)
2014. okt. 14. 02:21
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi szépen :) Nagyon sokat segítettél.

Igazán rendes vagy,a következő valami gyorsasági eredmény kiszámítás lesz.Én egyáltalán nem vagyok jó matematikából. Egyszerűen nem értem,még a képletet levezetni sem tudom. Reál tárgyak nem mennek,kicsit-nagyon:) humán beállított vagyok.Szia!

2014. okt. 17. 09:59
 8/10 anonim válasza:

10-14 02:21

Nem tudom, tudsz-e róla, de elcseszted.

A 14,6-ot nem szorozni kell, hanem osztani 0,6-al. Így borul a többi is.

2014. nov. 19. 20:58
 9/10 anonim válasza:
2015. jún. 6. 21:01
 10/10 anonim válasza:

Tudom, hogy vicc, de 22.

A kör kerülete 31.4 méter. 21 jóbarátja van, marad 14.6 méter. Ebbe elfér 24.3 rossz, de ki is kell férnie, hogy odébb állhasson... Mivel Attila kitesz két rosszat, már csak 22 lehet.

2019. ápr. 15. 11:07