Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan kell megoldani ezeket...

Hogyan kell megoldani ezeket az abszolútértékes egyenleteket?

Figyelt kérdés

A. 2x=|-x|-1

B. |3x-2|-1=2x+1

C. |-x+1|=|x-1|


Kérem valaki vezesse le, mert nagyon nem értem, hogy mi miért hogyan van...


2010. jan. 24. 10:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

(A) 2x=-x(-1) /+x

3x=-1 /:3

x=-3/1=-3

2010. jan. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

B. |3x-2|-1=2x+1 /zf.(zárójelfelbontás)

3x-2-1=2x+1 /öv.(összevonás)

3x-3 =2x+1 /-2x

(1)x =1 /:1

x=1

2010. jan. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

C. |-x+1|=|x-1| /+x

+1 =2x-1 /+1

+2=2x /:2

1=x

2010. jan. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Mindegyiket én írtam szerintem jók de nem ellenőriztem remélem nem kell de ha kell: A baloldalba behelyettesíted az x-et kijön egy erdmény.A jobboldalba is és ott is kijön egy erdmény.Ha mindketőnél ugyanaz jön ki írd oda hogy b=j és az eredmény pl.:5 akkor 5=5.
2010. jan. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Hát nem egészen ilyen egyszerű, mint ahogy megoldotta az előttem lévő emberke, hiszen nem lehet simán elhagyni az abszolútérték-jelet, mint ahogy ő tette.

Az a lényege az egésznek hogy meg kell nézni mikor vesz fel az adott érték pozitív és negatív elő jelet.

2010. jan. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ja és az abszolútértékjel az nem zárójel xD
2010. jan. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Óh, könyörgöm, kedves Kérdező! Miért nem olyan helyen teszed fel a kérdést, ahol hozzáértő emberek vannak. Az lehet, hogy segítőkészek, de igazából matekfeladatok terén szoktak elég nagy baromságok, mint megoldások születni.

Szóval mindegyiket szétbontod két esetre, ha az abszol útértékes rész nemnegatív, és ha negatív. Ha nemnegatív, akkor megegyezik az abszolút értékével, egyébként meg az ellentettje. Megoldod.

2010. jan. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Bocsi tényleg rosszat írtam elfelejtettem h. abszolút értékes mert kimaentettem és csak később csináltam meg egyébként aki az egyenletemre azt monta h. egyszerű tényleg az de egyébként a suliban mi régen előbb tanultuk az abszolút értéket és csak aztán az egyenleteket.
2010. jan. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ez egyértelmű, hogy hamarabb tanultad az abszolútértéket, mint az egyenletet, de azt kétlem, hogy hamarabb tanultad volna az abszolútértékes egyenletet, mint a sima elsőfokú egyenletet.
2010. jan. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Pedig én régen tényleg hamarabb tanultam de most hogy mondot lehet hogy az a matekos szakkörön volt de régen volt az nem emlékszem.
2010. jan. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!