Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Irodalom házidolgozatomban...

Irodalom házidolgozatomban kérnék segítséget, hogy milyen a romantikus társadalom képe Victor Hugo: A nyomorultak című művében?

Figyelt kérdés
Olvastam a könyvet, de nem igazán tudtam vele mit kezdeni. Előre is köszönöm a válaszokat.

2014. nov. 2. 09:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Romantika? Romantikus társadalom kép, el sem tudom képzelni, mi, és hol van ott romantika, hacsak nem a fiatal szerelmesekre gondolok.Sajna nem tudok tanácsot adni, de itt van egy link, ebben ír valamiféle grotex romantikáról.


[link]


És itt van a wikipedia, sok szöveg, kevés a romantikus társadalomra utaló. Romantika helyett inkább segítőkész társadalomról beszélnék , szerény véleményem szerint.


[link]

2014. nov. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm, az irodalomtanár diktálta ezeket a szempontokat, nem tudom akkor, hogy mit akart
2014. nov. 17. 12:28
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia, kedves Kérdező!


Én meg főleg nem tudom, hogy a tanár hogyan gondolja,

hogy bármikor is létezett, létezni fog egy romantikus társadalom.

A társadalmi lét az nem heppy, nem csupa vigalom, szerelem.

A társadalom lehet, egymásra figyelő, egymás segítő, dolgos nép, nemzet, akik a mindennapi munkájukat elvégezve este nyugodt lelkiismerettel hajthatják álomra a fejüket. Várva az elkövetkezendő napok teendőinek megoldását. Természetesen benne van az összejövetelek felhőtlen boldogsága is, de ettől még nem lesz romantikus egyetlen társadalom sem.

Victor Hugo-nak rengeteg könyvét, versét is olvastam, én semelyik írásában sem fedeztem fel olyan ábrándot "romantikus társadalom kép"

Kemény munkák, örök harcok a békéért, napi küzdelmek a megélhetésért, némi szerelemmel átszőve.

Az egy más téma hogy a gazdagok hogyan herdálták el a népek, a nemzetek által megtermelt javakat.

Ez a mai társadalmakra is érvényes, SAJNOS.

2014. nov. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom aktuális-e még a kérdésed.

Már meg kellett csinálnod a dogát, vagy még van időd.?

Helyedbe én ismét kiírnám a kérdést Juliannának címezve.

Ő nagyon művelt nő. Ö biztosan megfelelő választ fog adni neked.

2014. nov. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Már valószínűleg mindegy de nem attól lesz romantikus hogy szerelmesek vannak benne vagy hogy boldog..a romantikára jellemző pl ami így kapásból eszembe jut az a szélsőséges karakterek ábrázolása, de ebben nem igazán szélsőségesek, sőt..szóval nem tudom hogy ezt hogy gondolta tényleg, de ha már kiderült és látod, elmondod?
2015. jan. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!