Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Matekpélda? Miért rossz az...

Matekpélda? Miért rossz az előjelem?

Figyelt kérdés

sinx/1-cosx=1+cosx

Az órán 0=sin^2x - sinx jött ki,nekem is ugyanez kijött,viszont nekem szinnégyzetx negatív előjelű.Miért lett pozitív?Illetve ha tovább számolom,összességében ugyanaz jön ki,mint a megoldásokban is,de akkor nem is lényeghogy az most negatív vagy pozitív-e?Valahol biztos számít.



2014. nov. 4. 18:42
 1/3 anonim ***** válasza:

nevezzük a-nak sinx-et akkor 0=a*a

vagy neked 0=-a*a)

Egy szorzat akkor és csak akkor 0 ha az egyik tagja nulla, tehát sinx=0

A másik amit tehetsz, hogy mindkét oldalt beszorozd minusz egyel, és akkor minden ugyanaz marad, csak a te eredményed jön ki.

2014. nov. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

És ha mondjuk,amikor ott vagyok,hogy sinx=-sin^2 és nem a sinx-et viszem át,hanem a négyzetes tagos,akkor

sinx+sin^2x=0 jó?

2014. nov. 4. 18:57
 3/3 anonim ***** válasza:

0 = sin^2 x - sin x és a

0 = - sin^2 x + sin x

ugyanaz egyenlet.


De a

- sin^2 x = sin x

nem ugyanaz, mert ebből

0 = sin^2 x + sin x jönne ki. Ami eltér a fentitől.



Ha neked az jött ki, hogy - sin^2 x = sin x , akkor már korábban elrontottad a számolást.

2014. nov. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!