Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Neked mit jelent a haza és...

Neked mit jelent a haza és hazaszeretet?

Figyelt kérdés
Irodalomból olyan házifeladatot kaptunk, hogy 3 korosztályból kell megkérdeznünk egy-egy embert arról, hogy mit jelent neki a haza, hazaszeretet. A korosztályok (körülbelül): 13-14, 35-40, 50+. Valahogyan tudnátok ebben nekem segíteni? Légyszives normális válaszokat írjatok.

2014. dec. 9. 15:18
 1/2 anonim ***** válasza:

hát nekem nem nagyon sokat... nekem teljesen mindegy lenne, hogyha mondjuk Angliában élnék.. nálam ez nincs a szótáramban... Abszolult nem szeretem a nemzeti ünnepeket... úgy vagyok vele, hogy az már olyan rég volt, hogy minek emlegetni... /én ilyen beállítottságú vagyok mert utálok mindent ami történelem.../


17/L


Ha valami kérdésed van még esetleg, nyugodtan írj, válaszolok :)

2014. dec. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 chtt ***** válasza:

- a gyökereimet, a szüleimet, a nagyszüleim sírját; itt vagyok itthon, itt vannak a barátaim; ez az a hely, ahol értenek, megértenek és ahol nem kell félnem, mert mindig akad valaki, aki megosztja velem a kenyerét, ha kell, az otthonát, mindig találok egy vállat, ahol kisírhatom magam, valakit, aki meghallgat... élhetek családban vagy egyedül, de magányos sohasem leszek

- a világ legszebb nyelvét

- hazaszeretet - számomra azt jelenti, hogy a legjobb képességeim szerint teljesítek a munkámban, próbálok nem ártani senkinek... és semminek, pl. nem rongálok, nem szemetelek, stb. - tudom, nevetséges apróságnak tűnnek, de gondolj csak bele, hogy mutatna gyönyörű szép fővárosunk, ha nem bokáig szemétben meg kutyakakiban kellene helyenként gázolnunk, vagy milyen jó lenne fáradtan leülni egy parkban egy padra pihenni, de nem tudsz, mert vandálok szétszedték... és végül sok kis apró részletből lesz a kerek egész

nem tudok szép szavakat mondani (sajnos), a hazaszeretet számomra valami olyasmi, amit vagy érez az ember, vagy megette a... szóval megette (és valszeg megette, különben nem itt tartana az ország, ahol:((


53/nő

2014. dec. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!