Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Nem bírok leülni tanulni, de...

Nem bírok leülni tanulni, de miért nem?

Figyelt kérdés
Régebben az volt, hogy hazajöttem leültem és megcsináltam minden házit, rendesen. De most? Leülök tanulni eltelik 5 perc, és már a kezemben van egy labda és pattogtatom, és már máshol jár az agyam. Mindig úgy állok, neki, hogy kezdjük tanuljuk meg, meglesz az de 5 perc után már nem is vagyok ott lélekben. Mit csináljak? Ez nagyon rossz így...

#tanulás #ülés #figyel nem figyel
2014. dec. 10. 19:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem is régen úgy volt, ahogy írod még általánosban... Én azt csinálom, hogy lazítok, nézek 1 filmet, elmegyek haverokkal vagy alszok egyet. Utána meg nekiállok este és tanulok hajnalig... De így nem érzem annyira rosszul, hogy úgymond egyhuzamban suli után is tanuljak több órán keresztül.


Amit szeretnél csinálni azt csináld. A sport is sokat segít. Futsz pár kört és utána jobban fog az agyad.

2014. dec. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Próbáltam, bicajozást is, régebben 20-25 km/nap. Utána semmit sem fogott. Annyira bosszantó.


Leülök füzet előttem, 5 perc után fekszek az ágyon dobálom a labdát, és máson jár az agyam. Próbáltam zenét hallgatni de nem segített, sőt....

2014. dec. 10. 20:04
 3/6 Kacsa Tibor ***** válasza:

Van ez így. Én személy szerint akkor tanulok, ha van hozzá kedvem. Ha nincs, akkor úgyse marad meg semmi, kínlódni pedig fölösleges. Jó, tudom, hogy ez nem egy fullos tanács, több hibája is van a dolognak, de nem szabad erőltetni, úgy még az anyagot is megutálod, és még úgyse lesz kedved hozzá. Úgy kell hozzállni a dolgokhoz, hogy érdekel, akarod tanulni. Próbáld meg olvasás közben az érdekesebb adatokat kiemelni magadnak, vagy esetleg csináld úgy, hogy érdekes legyen. Egy példa, hogy mire gondolok:

Én az irodalmat középiskolában nem szerettem. Unalmasnak tűnt, nem is volt jó semmire. Viszont a verseket szerettem (már amelyiket). Tehát mikor valamelyik költőről tanultam, akkor elolvastam a verseit. Ez egy kicsit közelebb hozott az anyaghoz, még ha nem is konkrétan ahhoz, amit tudnom kéne. A lényeg, hogy ezáltal pozitívabban álltam hozzá. Utána jöhetett a nehezebb része: író/költő élete illetve hitvallása. Az életét egy-egy költőnek könnyen ki lehetett figurázni: pl. sínen volt mint József Attila, stb. Tehát valamiképpen mindent érdekessé lehet tenni. Köss bele, gondolj bele te mit tettél volna a helyébe, miért rühelled a költőt, stb...



Tehát a lényeg szerintem, hogy próbálj meg közelebb kerülni a tárgyhoz, és utána nekikezdeni a nehezének. Az első válaszoló amit írt, az jó tanács, de ugyebár sajnos nem mindig csinálhatjuk azt tanulás helyett amit szeretnénk, hisz egyszer csak meg kell tanulni :D

2014. dec. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát csak az a bajom, hogy informatika tagozaton vagyok és nem értem, hogy a kémiának mi köze van hozzá, és miért kell tudni, hogy a fémrácsnak lapközéppontos rácsának 12 a koordinációs száma, meg hogy a 2 mol CO2 mennyi teret tölt ki 0, 20,25 fokon...
2014. dec. 10. 20:35
 5/6 Kacsa Tibor ***** válasza:
Sajna ez ilyen. Sokan olyasmit tanulnak, ami semmi köze a szakmai orientációjukhoz. Bár bizonyos mértékig minden kötődik mindenhez. Te informatikusnak tanulsz. A gépek, eszközök pedig készülnek valamiből :D Pl. mikrochipek ugyebár szilícium alapúak. Képzeld el mi történne, ha lenne egy vegyület, ami olcsóbbá vagy hatékonyabbá tenné az eszköz előállítását? Meg is gazdagodnál belőle rendesen :D
2014. dec. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

De minek ezt tudni?

Nekem azt kell tudni, hogy hogyan programozz Java nyelven, mi a baja a gépnek, ha ezt és ezt műveli, hogyan szedd szét és rakd össze, meg ilyenek....

2014. dec. 11. 18:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!