Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Tudom, hogy nem szép dolog...

Tudom, hogy nem szép dolog ilyet kérni, de? (matek)

Figyelt kérdés

segítenétek???

hat példa van, emelt matek és a tanár elég hülyén magyaráz és nincsenek túl jó jegyeim.. de most adott házi dolgozatot, ami jegyre megy és jó lenne egy 5öst kapni.. segítenétek megoldani ezeket a feladatokat, ha tudjátok??

nagyon hálás lennék :)


1.)

egy parallelogramma 3 csúcsa: A(1;7) B(-3;5) C(5;-9).

Melyik a negyedik csúcs koordinátái? Mekkora a parallelogramma területe és kerülete?

/ha megvan a negyedik csúcs, akkor a terület, kerület már megye/


2.)

Egy háromszög csúcsai: A(-3;2) B(6;0) C(0;8)

Számold ki a háromszög súlypontját és magasságpontját.


3.)

Lehet-e kör -> x( a négyzeten) + y (a négyzeten) -6x+10y-2=0

nekem erre ez jött ki:

(x-3)négyzeten + (y+5) négyzeten = 36


4.)

Hol metszi az y-tengelyt az a kör, amelyik érinti az x=2 egyenest és az x-tengelyt az E(-2;0) pontban?


5.)

Egy kör érinti a koordinátatengelyeket és átmegy a P(5;-2) ponton. Írd fel az egyenletét.


6.)

Írd fel annak az egyenesnek az egyenletét, amelyik párhuzamos az y=x egyenessel és áthalad a 2x+y=3 és a 4x-y+9=0 egyenes metszéspontján.



Ez a hat feladat lenne, ha valaki tudna segíteni, annak nagyon megköszönném, tudom, hogy itt nem lehet ezeket leírni, ezért vagy azt kérném, hogy segítsetek rávezetni, vagy paintbe rajzoljátok meg és privátba küldjétek el :)

nagyonnagyon fontos lenne!!


nagyon szépen köszönöm a segítségeteket!!

17/l


2010. febr. 5. 15:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Huhh, én segítenék, de mióta leérettségiztem, nem emlékszem matekból semmire:):)
2010. febr. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

én is várom már, hogy leérettségizzek mert akkor nem kell azon aggódnom, hogy megbukok, most viszont elég esélyes :S

tavaly tök jó voltam matekból, pedig akkor angolul tanultam, idén viszont emelt matekra jelentkeztem és borzasztó a tanár :S egész órán takarja a táblát és ha kérdezünk vmit akkor meg fel van háborodva, hogy nem értjük :S

majdnem mindenki bukásra áll :S

2010. febr. 5. 15:32
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

szia! amelyiket tudom, azt megpróbálom leírni, feladatonként

1. D csúcsa (9;-7)-nél van. azt írtad, hogy kerület, terület megy, úgyhogy akkor azt nem írnám le


a többit még igyekszem megcsinálni:)

2010. febr. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

jaaj nagyon nagyon szépen köszönöm :)

azt eltudnád mondani, hogy a D csúcsot hogyan számoltad ki? dogába majd hasznát veszem :)

és mégegyszer nagyon szépen köszönöm, el se tudod képzelni mennyire hálás vagyok :$ :)

2010. febr. 5. 15:43
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

2. feladat:

A háromszög súlypontjának koordinátái a három csúcs koordinátáinak számtani közepe: (-3+6+0)/3=1 és (2+0+8)/3=10/3, tehát a súlypont (1;10/3).

2010. febr. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

3. feladat:

Amit csináltál jó, ebből a formulából lehet megállapítani a kör középpontját, ami a (3;-5) pont, és a kör sugarát, ami 6. Ha a egyenleted jobb oldalán negatív szám állna, akkor nem lehetne kör egyenlet, mert abból nem lehet (illetve középiskolában nem lehet) gyököt vonni. Továbbá, ha van benne xy-os tag, akkor sem kör egyenlet.

2010. febr. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

nagyon szépen köszönöm a gyors válaszokat :)

a második feladatnál még a magasságpontot megtudnátok mondani? meg hogy az első feladatban hogyan jött ki a D-csúcs??


tényleg nagyon köszönöm mindenkinek :)

2010. febr. 5. 16:03
 8/13 anonim ***** válasza:

1. kérdés: a D csúcs 3 helyen is lehet (mivel paralelogrammáról van szó és más infot nem kaptunk.) A 3 lehetséges csúcspont koordinátája pedig: 1:(1;-11), 2: (9;-7), 3:(-7;21).

sok sikert az emelt matekhoz;)

2010. febr. 5. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
a 2. feladatnál pedig először 3koordináta segítségével felírod 2 oldalnak az egyenletét (függvénytáblában benne van a képlet) aztán normálvektor segítségével felírod a merőlegesek egyenleteit(az adott oldallal szemben lévő csúcs koordinátáját használva), majd a 2 kapott merőleges egyenletéből egyenletrendszert írsz fel, így megkapod a koordinátákat. Sorry ha ez kicsit bonyolult, de egyszerűbben nem tudom elmagyarázni.
2010. febr. 6. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A D csúcs úgy jön ki, hogy a paralelogramma oldalai párhuzamosak.


4. Az E pontból merőlegest bocsátasz az egyenesre (ez az x tengely), majd megfelezed a kettő közötti szakaszt. Itt lesz a kör középpontja. Megméred, hogy az E pont mekkora távolságra van a középponttól, ez lesz a kör sugara. Ebből felírod a kör egyenletét.

2010. febr. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!