Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Nem kérem a megoldást, csak...

Nem kérem a megoldást, csak azt, hogy valaki elmagyarázza. Segít valaki? Kérem szépen! Többi lent.

Figyelt kérdés

A Nemzedékek tudása kiadótól, a kémia munkafüzetben van ez a feladat, ez a 49. Old./8B.

Nem kérem a konkrét megoldást, csak azt, hogy ezt hogyan kell megoldani? Nem értem, h miből mennyi kell a vegyületalkotáskor (pl. 3 hidrogén vagy 2 stb.), meg mit mivel lehet összerakni. Ebben szeretnék segítséget kérni, valaki kérem magyarázza el!


A feladat leírása a következő:


8. A) rész

Csoportosítsd az alábbi ionokat! Az ionok jelével válaszolj!


Ammóniumion, foszfátion, hidroxidion, kalciumion, karbonátion, kloridion, nátriumion, nitrátion, oxidion, oxóniumion, szulfátion


Csoportosítás elvégzése megvolt, az A) részt értem, meg is csináltam. De itt a B) rész, amit nem tudom, hogy hogyan kell.


B) A fenti ionokból állítsd össze a lehetséges vegyületek képletét!


A sósav sói; a kénsav sói, a salétromsav sói, a foszforsav sói, a szénsav sói, egyéb ionvegyületek.


Tehát az utóbbi, B) részt nem tudom. Kérem szépen, aki tudja hogy van ez, magyarázza el! Köszönöm előre is!



2015. jan. 26. 19:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Talán arra gondol a feladat alkotója, hogy ammónium-klorid, kalcium-klorid,nátrium-klorid a sósav sói stb.
2015. jan. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De nem csak kloriddal lehet összerakni, hanem pl. A foszfátionnal is, ugye? Vagyis a savmaradékokkal tegyem össze? Viszont milyen arányban legyenek a különböző anyagok, hogy tudom eldönteni? Köszönöm előre!
2015. jan. 26. 19:45
 3/5 A kérdező kommentje:
Uhh nem... az előző kommentem butaság, de nagyon. Meg kell néznem legelőször, h melyik anyagnak mi a sója. Aztán összeraknom. Jól gondolom? :/
2015. jan. 26. 19:52
 4/5 FDra ***** válasza:

Szia!


Sónak nevezzük azt a fajta ionvegyületet, ami formálisan akkor keletkezik, ha egy savat reagáltatunk lúggal.

Az általános egyenlet: sav + lúg --> só + víz


Pl. a legismertebb só, amit csak sónak szoktunk hívni keletkezése:

NaOH + HCl --> NaCl + H2O


Tehát rakd össze a pozitív és negatív ionokat és aszerint csoportosítsd őket, hogy melyik kinek a sója (vagy egyéb ionvegyület).


A számok rendszerezését az ionok töltése alapján kell megtenned, hiszen az ionvegyületek kifelé mindig elektromosan semlegesek. Pl. ha a kalciumion +2 töltésű, akkor hány -1 töltésű kloridionnal alkot vegyületet? Nyilván kettővel, szóval CaCl2 lesz a képlet.


Remélem, érthető volt és innentől menni fog a feladat. Ha nem, írj nyugodtan.

2015. jan. 27. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, megértettem! :)
2015. jan. 27. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!