Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy írjak úgy novellát, hogy...

LuLu17 kérdése:

Hogy írjak úgy novellát, hogy ne hasonlítson az eredetire?

Figyelt kérdés
Irodalom tanárom adta fel, hogy írjunk novellát Lázár Ervin Hét szeretőm c. novellájának mintájára. Nekem az ilyenek általában jól mennek, de most tanácstalan vagyok.

2015. ápr. 19. 10:32
 1/4 anonim ***** válasza:
86%

Ha annak a mintájára kell írni, akkor lehetetlen, hogy ne hasonlítson. Ez elég furcsa feladat...

Azt nem határozta meg, hogy milyen téren kell követni a mintáját? Nyelvezet, terjedelem, cselekmény? Ez így elég kevés információ.

2015. ápr. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Változtasd meg a neveket, ha alapból nem humoros, próbáld kicsit arra venni a figurát, vagy részletezd túl esetleg, vagy pl tök másnak pl színeknek adj benne jelentőséget, sőt, én nem ismerem ezt a történetet, de bizonyos esetekben akár sztem a nemeket is kicserélheted, meg hogy mások lennének pl a rokonsági szálak, személyiségükön is változtathatnál, hogy mást szeretnek, meg hogy esetleg pont az ellenkezője történne , mint az eredetiben, meg pl hogy más korban játszódna, akár nem is emberekkel, hanem más lények lennének benne, most nem tom, konkrétan újra kell-e írni, ezt nem értem, de pl am még másra is helyezhetnéd a hangsúlyt, kiélezni másra a történetet, és mondjuk tengeralattjárón v űrhajón is játszódhatna, lehetnének másféle eszközeik, furcsa szokatlan az öltözékük, más a mesterségük, meg pl csinálhatnád úgyis ,hogy pl ha E/3 -ban van írva, akkor írod úgy E/1-ben, mint egy levelet valakinek megcímezve is akár
2015. ápr. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
*eszembe jutott mégegy, akár az események időrendjét is fölcserélhetnéd
2015. ápr. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

#1 Igen, most már rájöttem.. Igazából csak annyit adott meg, hogy a címben benne legyen a 'Hét' és, hogy a saját életünket, gondolatainkat írjuk bele. Azt is mondta, hogy ne legyen túl hosszú.

#2 Köszönöm a segítséget, figyelembe veszem ezeket!

2015. ápr. 19. 12:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!