Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan javíthatnék ezen a...

Hogyan javíthatnék ezen a hibámon?

Figyelt kérdés

szövegértésemben minden jó lett, kivéve az a feladat ahol idegenszavak voltak megadva, hogy a szöveg alapján döntsük el mit jelenthez. pl.: irónia= gúny

és azt mondta a tanárom, hogy majdnem jó, de nem egészen tökéletes, ezért 0 pontot adott rá. És emiatt kaptam csak 4-est, ami nagyon idegesít, mert amit mondtam az összes többi feladatom hibátlan lett


2013. okt. 16. 15:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Tehát arra gondolsz, hogy az idegen szavakkal kissé "hadilábon" állsz, azaz vannak hiányosságok, amin változtatni szeretnél?

Van egy elég vaskos könyv, az Idegen szavak szótára", amelyben rövid magyarázat van a szavak mellé.

De van és nem is olyan drága, Ifjúsági lexikon a címe, alcíme pedig: Idegen szavak kislexikona, alatta az ajánlás kisebb betűkkel: segítség dolgozatokra való felkészüléshez, házi feladatok megírásához, kiselőadások tartásához, otthoni tanuláshoz.

Kiadja: "Pro-Team" Nonprofit Kft

Az általános iskola felső tagozatosai, és középiskolások számára ajánlott könyv. Én 949.-- Ft.-ért vettem.

Közérthető módon magyarázza a szavak jelentését.

Ajánlom a tanulmányaidhoz segítségnek !

2013. okt. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi, ez is egy jó megoldás, de szerintem osztálytársam úgy ír belőle simán 5-öst hogy egyszerűen rá jön magától a jelentésre. Meg én sem olvashatom át az egész könyvet, hogy mindent tudjak.
2013. okt. 16. 15:51
 3/6 anonim ***** válasza:

Az irónia finom, kesernyés (sokszor burkolt) gúny.

Szóval nem "vaskos" gúny.

2013. okt. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
nem ez volt a kérdésem, hogy mi az iróna...
2013. okt. 17. 14:38
 5/6 anonim ***** válasza:

Persze, nem kell "kiolvasni", mint egy regényt.

Arra kell figyelni, milyen idegen szavak hangzanak el órán, szerepelnek az irodalom, vagy más könyvben, ezeket kell lejegyezni valahová, és ha van egy kis időd, akkor nekiállni, és megkeresni a jelentésüket a szótárban.

Természetesen ki is lehet "következtetni" a szó jelentését, ha eleget olvasol, foglalkozol egyébként az anyaggal, igen, rá lehet érezni.

Ha jó vagy irodalomból, mint írod, ez menni fog.

És a lap alján az apró betűs magyarázatot mindig el kell olvasni, ott van a plusz magyarázat, információ.

2013. okt. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
bárcsak kikereshetném valahogy az idegenszavakat szövegértési dolgozat közben...
2013. okt. 17. 18:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!