Mik a valaszok? Nincs konyvem es nem ertem/nem tudom megcsinálni ezeket a feladatokat!?


színtelen szúrós szagú a levegőnél kisebb sűrűségű gáz vizes oldata a szalmiákszesz:

anyag neve:

képlete:

1moljanak tomege:


milyen kémiai részecskéket ismerünk?:

összetett anyagok közül miben különbözik egymástól a vegyületek és a keverékek?

hogyan alakul ki a klóratombol a kloridion?

Ird le szavakkal!:

ird le jelekkel!:

hasonlítsd össze az alábbi kémiaibrészecskéket!:

nátrium atom protonszáma:

elektronszáma:

1 móljának tömege

nátriumion protonszáma:

elektronszáma:

1 móljának tömege:

Mi a képlete a megadott ionokbol felépülő vegyületeknek? ca2+ cl- →keplete: neve:

mg2+ o2- →keplete: neve:

na+ f-→keplete: neve:

k+ s2-→keplete: neve:

mennyi a tömege 5 mol hidrogén gáznak?

mennyi a tomege 1 mol magnezium fluoridnak?



2015. máj. 13. 17:03
 1/4 A kérdező kommentje:
Bocsánat,hogy igy irtam őket...pl.:na+f- →igy kellettvolna irnom:Na+,F-
2015. máj. 13. 17:08
 2/4 anonim ***** válasza:

Szívesen megválaszolom, de nem fogom levezetni, hogyha neked csak a válaszok kellenek. Egyébként arra tippelek, hogy témazáró...:D


Színtelen, szúrós szagú, a levegőnél kisebb sűrűségű gáz, vizes oldata a szalmiákszesz (ami egyébként NH4OH, vagyis ammónium-hidroxid (asszem), amiből lehet következtetni):

anyag neve: ammónia

képlete: NH3

1 móljának tömege: 17g


Milyen kémiai részecskéket ismerünk (na azért ez kicsit...)? atom, molekula és ion

Összetett anyagok közül miben különböznek egymástól a vegyületek és keverékek? A vegyületekben a részecskék összetétele állandó, a keverékekben pedig tetszőleges (azt hiszem, majd biztos lesz, aki kijavít, ha elrontanám)

Klóratomból kloridion:

szavakkal: A (semleges töltésű) klóratom felvesz egy elektront, hogy hasonlítson az argonra, és lesz belőle egyszeresen negatív töltésű kloridion (ezt nem tudnám levezetni jobban amúgy sem)

(Azért negatív töltésű, mert elektronfelvétellel eggyel több elektronja lesz, így egyértelműen több lesz az elektronszám, mint a protonszám)

jelekkel: Cl + 1e- → Cl-


Nátriumatom protonszáma: 11

Elektronszáma szintén 11

1 móljának tömege: 23g

Nátriumion protonszáma: 11

Elektronszáma: 10 (Na ez meg a neonra hasonlít így, leadott egy elektront)

1 móljának tömege: 23g (az elektron tömege elhanyagolható, ezért az nem változik, ugyanannyi, mint az adott atomnak)


Ca2+ + Cl- → CaCl2, kalcium-klorid

Mg2+ + O2- → MgO, magnézium-oxid

Na+ + F- → NaF, nátrium-fluorid

K+ + S2- → K2S, kálium-szulfid


Mennyi a tömege 5 mol hidrogéngáznak? 10g (1 mol az 2g, 2*5=10)

Mennyi a tömege 1 mol magnézium-fluoridnak? 45g (24+19)

2015. máj. 13. 17:26
 3/4 A kérdező kommentje:
1 mol magnézium -fluoridnak nem 62g a tomege?(24+2*19=62(g)
2015. máj. 13. 18:01
 4/4 anonim ***** válasza:
Jaj, de! Bocsi, elnéztem. Nem vettem észre, hogy az MgF2...
2015. máj. 13. 19:29