Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Megbuktam kémiából,25 napom...

Megbuktam kémiából,25 napom van felkészülni a vizsgára, milyen taktikát kéne alkalmaznom?

Figyelt kérdés

Azt tudom hogy az agy akkor ment el dolgokat a legjobban, ha tanulás után alszik az ember. Ha megfelelő a levegő, a hidratáltság, és a környezet, akkor a legfogékonyabb az ember a tanulásra. Nos...a tanárnő nem sok mindent mondott, sosem mondja meg hogy kb mit kérdez, szóval nem lesz egyszerű a dolgom, a 10.-es kémiát be kell nyalni legalább annyira, hogy kettest kapjak. Annyit elmondott, hogy a nevezéktant, a vas és acélgyártást, és az alumínium dolgait tanuljam meg, mást nem mondott, még azt hogy a tananyagok végén lévő kérdésekre kell tudni a válaszokat (épp ez volt a gond, mindig házinak adta, sosem tudta senki, és ezért buktak meg sokan, ezért lett a legjobb jegy a hármas, pár kettes, a többi egyes.

Sosem buktam még meg, fogalmam sincs hogyan kell erre felkészülni...



2015. júl. 29. 21:32
 1/8 anonim ***** válasza:
MEMOlifeMAX és társai segítenek. Nekem akkor ment ha a szabadban tanultam. friss levegőn és minden tétel után futottam egy hatalmas kört. Azért pihentesd is az agyad kikapcsolódással. Én pl sokat sudokuztam mikor éreztem h nem fog az agyam.
2015. júl. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Az egyik tanárom azt mondta ,hogy reggel fog a legjobban az agy. Vagyis amikor felkelsz ( a már előző délután/este megtanult anyagokat) ismételd át és figyelmesen olvasd el 4-5 alkalommal. Nálam ez bevált és sokat segített bár én szerencsére az ötösért küzdöttem így az azért kisebb stressz. Amit még javasolni tudok ,hogy tanulásnál is először olvasgasd az anyagot amíg kb. vázlatszerűen már el tudod mondani. Ezután minden egyes mondatot,képletet,vegyjelet addig ismételj hagosan amíg meg nem bizonyosodsz arról ,hogy tudod . Ha kész az első mondat kezd a másodikat majd ha az is akkor a kettőt együtt és mindig így add hozzá ,hogy az elejére is emlékezz. Ha valami nem megy azt a részt kezd újra. Tudom rémisztően hangzik és tényleg fárasztó ,de szerintem megéri. Ha nem is fogod tudni a vizsgán így a bemagolt anyagot visszamondani biztos,hogy eszedbe fog jutni a helyes válasz saját megfogalmazással . (Ez tapasztalat :) ) Sok sikert kívánok a pótvizsgához!:) Remélem azért tudtam segíteni és nem fogsz frászt kapni ezentúl a tanulás szó hallatán. :)
2015. júl. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Egy tanárral gyorsan átnézitek az anyagot.
2015. júl. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy itt nincs egy sem. Van egy, de ő meg vmikor 17.-én jön meg a nyaralásból, nekem meg 25.-én vizsga. És hát ja...2500Ft/45perc meg nem igazán TESCO VALUE !!!
2015. júl. 30. 10:09
 5/8 anonim ***** válasza:
Azt neked kell eldönteni, hogy mire futja hogy ha 25 napod van...
2015. júl. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Jajj istenem, dehogy kell 16-17 évesen agyserkentőt enni! Ami ide kell, az egy kis önszorgalom. Elkezded olvasni a könyvet, szépen leckénként, a végén a kérdéseket elolvasod és visszamész kikeresni a választ, azokat lejegyzeteled, hozzáolvasod a füzetedet. Ha valami nem megy, nézz utána interneten, vagy ide gyakori kérdésekre is írhatsz, sőt rám is írhatsz egy privátot és szívesen segítek bármiben. Ennyi a titok. Csak akarni kell, leülni és csinálni.
2015. júl. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Bírom az ilyen tanárokat, akik nem veszik észre, hogy nem a gyerekekkel van a probléma.. 25 nap vagyis most már kevesebb rengeteg idő! Én tudok ajánlani egy tanárt, ő engem emelt szintre készített!!!! 85% lett. Skype-on keresztül is készít embereket. Szerintem most annyi pénzt megér, mint az a szégyen, hogy évet ismételj.. Nincs annál rosszabb dolog, se Neked se a szüleidnek! Írok egy privát üzenetet!
2015. júl. 31. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sok sikert
2019. jan. 22. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!