Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Az arany ember-ben mik a főbb...

Az arany ember-ben mik a főbb különbségek a műben megjelenő kétféle szerelem között?

Figyelt kérdés

Ezt a feladatot kaptam és egyszerűen kifogott rajtam, a T-táblázat sose volt az erősségem, nagyon nagyon hálás lennék, ha valaki segítene! Köszönöm:)


"Mutasd be a regényben megjelenő kétféle szerelmet! Készíts hozzá T-táblázatot, majd egy bő oldal terjedelemben mutasd be a fő különbségeket!"



2015. aug. 18. 13:38
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia !

Régen jártam középiskolába, nem tudom, mi a T táblázat !

De a műben megjelenő kétféle szerelemről tudok pár mondatot írni, esetleg ennek alapján Te táblázatba foglalod...

1.

Reménytelen szerelem:

Ez az érzés fűzi Tímár Mihályt Tímeához, a török lányhoz.

A lány feleségül is megy Mihályhoz, de nem boldog a házasságuk.

A férfi őszintén szereti az egzotikus szépségű Tímeát, már a hajón való első találkozásuk alkalmával megbabonázta őt, többször is vízbe ugrott az "összenőtt" szemöldökökért, - ahogy a hajó legénysége ezt megjegyezte.


Reménytelen szerelem fűzi Tímeát és Kacsuka őrnagyot is egymáshoz, még a Brazovics házban szeretnek egymásba, majd később is, amíg Tímea Mihály felesége.

Később, Mihály "halála" után végül egy pár lesznek.


Reménytelen és beteljesületlen az a szerelem is, amely Athalie-t fűzi Kacsuka Imréhez, mert bár jegyesek voltak, a házasságuk a lány apjának, Brazovics Athanáznak váratlan halála miatt nem jön létre. A nő továbbra is szereti korábbi vőlegényét, arra kéri, várjon rá, amíg a házasságkötéshez szükséges kauciót le tudja tenni a család.

Ez a szerelem válik később gyűlöletté, mert a katonatiszt nem vár Athalie-re, s mert nyilvánvalóvá válik a nő számára, hogy Tímea és Kacsuka egymásba szerettek.

Amikor pedig Tímea szabad lesz, férje vélt halála miatt, ez a gyűlölet tovább fokozódik Athalie-ban, mert tudomásul kell vennie, hogy a két fiatal szerelme mégis beteljesülhet, összeházasodhatnak.

Ez ragadtatja arra, hogy végzetes tettét, Tímea elleni merényletét elkövesse. Szerencsére nem tudja megölni őt, mert lelepleződik.


2.

Boldog, beteljesült szerelem:

Ez az érzés fűzi Mihályt Noémihez, a Senki szigetén anyjával lakó egyszerű, szegény lányhoz.

Aki mellett végre megismeri a boldogságot, az őszinte, odaadó szerelmet, az igaz szerelmet.

Ha tovább akarjuk árnyalni a képet, Athalie érzését nevezhetjük "pusztító" gyűlölködő szerelemnek is.

Tímea érzéseit Tímár Mihály iránt is nevezhetjük szerelemnek, ez inkább a háláról, a megbecsülésről, a becsületességről szól, hiszen a férfi fedelet adott, a kezét nyújtotta Tímeának, amikor más nem segíthetett rajta.

Egyszóval Jókai nem csak kétféle szerelmet mutat be szerintem ebben a regényében, hanem sokkal árnyaltabb, sokkal szerteágazóbb képet fest erről az érzésről.

2015. aug. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Istenem, életmentő vagy! Köszönöööm!
2015. aug. 19. 21:35
 3/3 anonim ***** válasza:
Szívesen !
2015. aug. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!