Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy kell megoldani ezt a...

Hogy kell megoldani ezt a feladatot?

Figyelt kérdés

Valaki letudná vezetni? Nekem nem sikerül sehogy sem.


[link]



2015. aug. 19. 14:16
 1/7 anonim ***** válasza:

0-ra rendezel, közös nevezőre hozol, a számlálóban megjelenő másodfokú kifejezést megoldod 0-ra, végül pedig kiválasztod a negatív megoldásokat.


Melyik lépésnél akadsz el? Szívesen részletezem, ha gondolod. Vagy ha ez alapján sikerül, akkor az még jobb.

2015. aug. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
ott akadok el, hogy miután megpróbálom egyszerűsíteni az egyenletet, az x-ek kiütik egymást és csak szám marad :s
2015. aug. 19. 14:40
 3/7 anonim ***** válasza:
Az elso tort nevezojebol emelj ki 3-at, amellyel ki is tudsz egyszerusiteni, igy meglesz a kozos nevezod. Osszevonod a torteket. Keresztbeszorzol azzal a feltetellel, hogy x nem = 2/3. Bar ha a negativ szamok halmazan kell megdolani, ez nem is szamit. Aztan kifejezed az x-et.
2015. aug. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

> „ott akadok el, hogy miután megpróbálom egyszerűsíteni az egyenletet, az x-ek kiütik egymást és csak szám marad :s”

Akkor vagy elrontod, vagy az a megoldás, hogy egy negatív szám sem megoldása az egyenletnek.


Másrészt szerintem ne egyszerűsíts, mert azzal könnyen veszíthetsz gyököt, egyenlőtlenségeknél meg pláne megszívatod majd magad vele. Csináld azt, amit az első hozzászólásban leírtam. (Egyszerűsítés alatt most a tört számlálójának és nevezőjének változóval történő szorzását értem, az összevonás és a számmal egyszerűsítés megengedett.)

2015. aug. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Akkor vagy elrontod, vagy az a megoldás, hogy egy negatív szám sem megoldása az egyenletnek.

Vagy ritkább esetben az, hogy minden negatív szám megoldás. Ez akkor van, ha 0 marad a számlálóban.

2015. aug. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mivel az x "kiesett", nem függ az x értékétől!

Azonosság, csak...

[link]

2015. aug. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm :)
2015. aug. 19. 15:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!