Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy osztályba 30 gyerek jár....

Egy osztályba 30 gyerek jár. Három nyelv közül, minden gyerek legalább egy nyelvet tanul. Angol-t 14 en. Oroszt 15-en és Franciát 5 en tanulnak. Pontosan 2 nyelvet hatan tanulnak. Hányan tanulnak mind 3 nyelvet?

Figyelt kérdés
9.-es tanuló vagyok, de tudom hogy képes vagyok rá csak nem tudom hogy pontosan hogyan is álljak hozzá, valaki tudna ebben segíteni?

2015. szept. 16. 18:04
 1/1 anonim ***** válasza:

Valami nekem nem stimmel.


Osszuk fel a gyerekeket eloszor: elso csoportba a szigoruan 1 nyelvet tanulok, itt X gyerek van, a masodikba a pontosan 2 nyelvet tanulok, itt 6 gyerek van, vegul a 3 nyelvet tanulokban Z. Nyilvan a harom osszege 30, ennyi gyerek van:


X+6+Z=30


Ha mondjuk bemegyunk eloszor egy angolorara majd egy oroszora majd egy franciaorara es osszeszamoljuk a gyerekeket akkor 34-et kapunk. X gyereket egyszer lattunk, 6 gyereket ketszer, Z gyereket haromszor:


X+12+3Z=34


6+2Z=4


Z=-1


opsz. Valami nem stimmel...

2015. szept. 18. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!