Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Antigoné igazságos-e Iszménéhez?

Antigoné igazságos-e Iszménéhez?

Figyelt kérdés

2015. szept. 20. 13:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem igen.

Nem várja el tőle ugyanazt az áldozatot, amit ő hoz, vállal azzal, hogy az erkölcsi és az isteni parancsnak engedelmeskedve eltemeti fivérét.

Látja, hogy korántsem olyan erős, elhivatott, elkötelezett ebben a kérdésben, mint ő.

A félelmeit, kétségeit is látja, de azt is, hogy Iszméné szeretne megfelelni neki /Amtigonénak/ azzal, hogy ő is vállalja a halált is, ha kell, szíve szerint ő is ugyanazt tenné, mint a nővére, de nincs mersze hozzá.

Én így látom a két nővér kapcsolatát.

2015. szept. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. szept. 20. 15:12
 3/3 anonim válasza:
„Gyűlölni nem, csak szeretni születtem én” -- hangzik el Antigoné szájából, valójában cselekedetei, viselkedése pont nem ezt támasztja alá. Míg erkölcsi igazságával egyetértünk (el kell temetnie testvérét, akár élete kockáztatásával is) Iszménével végig lekezelően, gúnyosan bánik, pont hogy a szeretet és a féltés nem nyilvánul meg húga felé a szavaiban. Iszménétől azt várja, hogy vegyen részt a temetésben, azaz vállalja a várható büntetést, a halált. Amikor Iszméné le akarja beszélni nővérét a tettéről, akkor a féltés nyilvánul meg benne (és ne felejtsük el mennyi tragédián mentek keresztül, csak ők maradtak Laiosz leszármazottai közül), még hisz az életben, egy lehetséges újrakezdésben, Antigoné viszont rohan a végzetébe, nem érdekli, hogy ezzel mit árthat megmaradt szeretteinek (Iszménének és Haimónnak), végső soron Haimón (és majdnem Iszméné) tragédiájának előidézője. Még egyszer hangsúlyozom, hogy bátyja temetésével egyet lehet érteni (egyetértünk), de azzal, hogy nem érdekli megmaradt szerettei sorsa, önzőségét bizonyítja, nem tesz feléjük egyetlen egy nagy gesztust sem (például elmondhatná, hogy neki nincs más választása, de nem szeretné, hogy a megmaradt szerettei is kövessék a példáját, azaz ne vállalják a várható következményt).
márc. 21. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!