Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Diákhitel2? Ez most igazságos?

Diákhitel2? Ez most igazságos?

Figyelt kérdés

A szak amire menni szeretnék, sok ponttal indul. Kb. lehetetlen bekerülni államin. 460 pont körül van. Nekem meg 'csak' 440 van. (Ebből 40 a hátrányos helyzet)

Ezért felakarom venni a Diákhitel2-t, így fizetős lennék. Azonban ezzel aláírom a halálos ítélemet, kb. minden ösztöndíjtól, támogatástól elesek. Ami alapból járna.

Nem azért veszem fel a hitelt, hogy bulizzak, elhülyéskedjem hanem, hogy tanulhassak. (Diákhitel2 miatt már kapásból nem költhetem másra mint a tandíj.)

Ha hátrányos helyzetű vagyok, és felveszek egy hitelt, hogy tanulhassak, akkor miért megyek át a 'sok pénze van, nem kell neki a támogatás' kategóriába? Ettől mégjobban csak hátrányos leszek.

A pontjaim is azt mutatják, hogy tanulás terén nincs baj velem és mindent megteszek a jó eredményekért.

Netalán nincs erre valami jogszabály, hogy ha diákhitellel finanszírozom a költségeimet és ezt igazolni tudom. Emellett a hátrányos helyzetet igazoló papírt is feltudom mutatni. Az eredményeim is bőven meghaladják a kedvezményekhez szükséges határt. Akkor részesüljek belőle mintha államin lennék?



2015. jan. 29. 22:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

hát, nemtom milyen a diákhitel 2, de az én időmben indult nagyjából ez a hülyeség, na eddig sztem már kétszer biztos visszafizettem és még mindig lógok nekik több százezerrel.

ha csak 1 mód van rá, ne vedd fel, ahogy írtad, az a halál. Inkább keress más forrást, akármi is legyen, de ráadásként még azt is elárulom h egy iszonyatosan tahó banda, és az első 2 napos késésednél képesek adók módjára történő behajtásra átadni.

2015. jan. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Hanem lennel 'hatranyos helyzetu', 60 pontod hianyozna A 460-bol.


Egesz pontosan mi is a hozonges targya? Nem teljesited a felveteli kovetelmenyeket. Hiaba gondolod magadrol hogy jo vagy, nem vagy az - legalabbis nem elegge, hogy ingyen tanulhass.

2015. jan. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

500 a max. 400 a max ami érettségi és évvégi eredményekkel elérhető. +100 a pluszpontok.

Van egy közép nyelvvizsgám.

Mellette érettségik.

2x90 = 180x2 = 360 + felsőfokú úgy van 400 pár pontom +40 így van 440 (pár pont)

Ezt hova javítsam? Szerintem irreális a 460! Szerinted is ha belegondolsz.

A tényen meg nem változtatt, hátrányos? Igen! Megfelelő eredmények? Igen!

Miről is beszélünk? Jah, hogy 460-hoz már 95%-ok kellenek? Ami megint lehetetlen kb. valami úgyis hibázik.

2015. jan. 29. 22:59
 4/11 anonim ***** válasza:
88%

Emelt szintű érettségiről hallottál már?

Előtted már elég sok ember elérte a 460 pontot hátrányos helyzet nélkül is, úgyhogy a te eredményeiddel van a probléma és nem a rendszerrel sajnos.

2015. jan. 29. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
49%
figyelj, ne keresd a megoldást. ez így van kitalálva ... nem gondolod h majd úgy állapítják meg a határokat h bárki ingyen mehessen? meghúzták azt a nagyon szűk réteget és kész, ja meg persze a kivételezettek, azok ugye mindig vannak. menj a pázmányra, még annyi pont se kell!
2015. jan. 30. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Igen, igazságos, mert elérhető a 460 pont nyelvvizsgákkal és emelt érettségikkel.

Semmiféle ilyet nem lehet, mert ez úgy hívnák, hogy kivételezés, a felsőoktatás meg nem erről szól.

2015. febr. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem sem fair dolog. De ha nagyon jól tanulsz, akkor második évtől átvehetnek államira. Így akkor "kevesebb" tartozásod lesz.
2015. febr. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Semmi probléma, a kérdés feltétele után átgondoltam és az utolsó válaszoló következtetésére jutottam én is.

Egy évet kibírok. ^^

Köszönöm mindenkinek!

ui: Nem mindenki tud elérni 460 pontot, azonban lehet a szakon 100%-osan helyt tud állni az is aki nem tudta elérni, sőt tovább megyek lehet még szeretné is. Nem függ össze a kettő, ennyit a "kivételezésről" :)

2015. febr. 2. 20:07
 9/11 anonim ***** válasza:
A felvételi ponthatárnak semmi köze a szak nehézségéhez, csak egy bemeneti feltétel.
2015. febr. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Nem mindenki tud elérni 460 pontot, azonban lehet a szakon 100%-osan helyt tud állni az is aki nem tudta elérni"


Aki két nyomorult emelt szintű érettségi vizsgát nem tud letenni, hogy legyen 100 plusz pontja, az nem fog tudni helytállni a szakon sem. Miért? Mert egy vizsgaidőszakban, egy tárgyból kell annyit megtanulnod majd, mint a komplett érettségidre. Ráadásul nem fogják 4 évig a szádba rágni előtte azt a mennyiségű anyagot, hanem csak 3,5 hónapig.

2015. nov. 5. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!