Abszolútérték-függvény, esetszétválasztás?

Valaki el tudja magyarázni, hogy az alábbi: [link] -nek miért lesz az ami a grafikonja és az esetszétválasztás menetét is leírná? nagyon fontos lenne! Köszönöm szépen!!
2015. okt. 14. 16:28
 1/1 anonim ***** válasza:

az elsőnek -3-nál,a másodiknak 2-nél lesz 0 az értéke

vagyis 3 intervallumot kell vizsgálni:

(-végtelen,-3],(-3,2],(2,+végtelen)

az elsőnél f(x)= -x-3+x-2=-5,mert ekkor mindkettő kifejezés az abszolútértékekben negatív

a másodiknál az első abszolútértékes az már pozitív,a második még negatív f(x)=x+3+x-2=2x+1 ekkor

a 3.-nál pedig mindkettő pozitív

f(x)=x+3-x+2=5

2015. okt. 14. 17:00