Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Móricz Zsigmond: Légy jó...

Móricz Zsigmond: Légy jó mindhalálig?

Figyelt kérdés

Azt kellene leírni, hogy Nyilas Misi miért érzett lelkiismeretfurdalást, miért szégyellte magát? (legalább 15 dolgot)

Előre is nagyon megköszönném. Sürgős



2015. nov. 2. 16:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia !

Nem tudom, meglesz-e a 15 ?

lelkiismeret furdalást érzett, amikor megvette a Csokonai kötetet, mert másra is kellett volna a pénz

akkor is, amikor a verseskönyvnek szánt füzetet beköttette, ekkor is a mosónőnek fizetendő pénz miatt aggódott

a kalapja elvesztése miatt, mert a szüleit kiadásokba verte, hiszen nem vigyázott eléggé a holmijára

Böszörményinek a szobatársának adta kölcsön a kármin színű festékét, és tudta, hogy nem kapja vissza tőle

Böszörményi kése miatt is félt, mert "bosszúból" eltette, nagyon tetszett neki, de félt, hogy megtalálják nála, nem merte megtartani, inkább eldobta

a szülei, testvérei miatt is volt lelkiismeret furdalása, több dolog miatt:

azért, mert ő a kollégiumban finomakat evett

otthon a családjának csak nagyon egyszerű, egytál ételekre futotta a pénzből

amikor pénzt kapott a szüleitől, tudta, hogy otthon nélkülöznek, neki mégis küldtek zsebpénzt

ezért nem veszi át a pénzt, hanem hozzátesz még egy forintot és visszaküldi nekik

a reskontó miatt is volt l.f.-a, mert hazudnia kellett Pósalaky úrnak

természetesen azért is aggódott, amiért nem vigyázott eléggé a rábízott szelvényre

azért is aggódott, hogy mit szólnak majd a szülei, ha megtudják, mivel vádolják az iskolában

Török János miatt is aggódott, aki zsarolta azzal, hogy mindent elmond a nagybátyjának

a zsebébe "csempészett" pénz miatt is aggódott, amit Török János tett oda, titokban

2015. nov. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!

Egyébként én is elolvastam, de nem találtam olyan sokat.

2015. nov. 3. 06:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!