Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki segitene? Hamlet kerdes

Valaki segitene? Hamlet kerdes

Figyelt kérdés

az a hazi feladat, hogy irjuk ossze, hogy ki hogyan halt meg a drámában

gugliztam de sehol se talaltam:s



2015. nov. 23. 15:36
 1/3 Pelenkásfiú ***** válasza:
2015. nov. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A mű úgy kezdődik, hogy Hamlet apját temetik, később kiderül, hogy az öccse ölte meg úgy, hogy a fülébe öntött mérget.


Utána jó sokáig nem hal meg senki.


Aztán egyszer Hamlet ámokfutásba kezd az édesanyja szobájában, ahol véletlenül megöli az ott elbújt Poloniust. Ennek hatására Ophelia megbolondul, felmászik egy vízparti fára, aminek leszakad az ága, és belefullad a vízbe (ennél kicsit több dolog történt, majd olvasd el, ha kedved van).


Ennek hírére hazatér Laertes, Ophelia bátyja, aki számon kéri a mostani királyon, Claudiuson, hogy mi történt, ki tette, stb. Eközben elvileg Hamlet, Rosencrantz és Guildenstern Angliába hajóznak, ám Hamlet kicselezi a két áruló barátot, és megszökik a hajóról. A hajót útközben kalózok fognak el, talán még el is süllyesztik, de a lényeg, hogy a két fent említett úriember életét veszti a rajtaütésen.


Ophelia temetésén Hamlet és Laertes egymásnak esik, végül szétszedik őket, és megállapodnak, hogy bajvívással döntik el a kérdést. Laertes és Claudius megegyeznek, hogy Hamletet fondorlattal megölik; előbbi úgy gondolja, hogy megbundázzák a pengeválasztást, és Laertes mérgezett kardot kap, de, hogy biztosra menjenek, Claudius úgy dönt, hogy megmérgezik Hamlet italát, ami látszólag Claudiusé, és a győztesnek járó kupából isznak. Ebből is Gertrud, Hamlet anyja, aki ettől meghal.


A csörte közben elejtik a kardjukat a felek, és így véletlenségből a másik kardját veszik fel, így Hamlet a mérgezett pengével megsebzi Laertest, aki ennek hatására meghal. Hamlet rájön, hogy az italát megmérgezték, ebbe halt meg az anyja, ekkor a mérgezett tőrrel ráront a királyra, aki szintén meghal.


Sajnos Hamlet nem tudom, hogy hal meg a végén; talán Laertes végzetes sebet ejt rajta, de nem vagyok biztos. A mű végén megtalálod.

2015. nov. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
koszikoszi💋
2015. nov. 23. 23:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!