Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki megtudja oldani ezt a...

Ketten kérdése:

Valaki megtudja oldani ezt a feladatot a matematikai indukció segítségével, részletesen? 1^3+2^3+3^3+. +n^3=[n (n+1) /2) ^2

Figyelt kérdés

2015. dec. 3. 16:59
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Ugyanúgy kell, mint akármelyik ehhez hasonlót. Az


1^2+2^2+..+n^2 bizonyítása megvan?

2015. dec. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Megvan, eddig ez a gyűjteménye:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..

http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__egyeb-kerdesek__73..


A következő kérdés pedig az lesz, hogy az indukció segítségével bizonyítsuk be, hogy

1^4 + 2^4 + 3^4 + … + n^4 = n*(n + 1)*(2*n + 1)*(3*n^2 + 3*n – 1)/30.

2015. dec. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Bocsi,de nekem leírhatod a példát 100-szor is de úgysem értem mert nem pont ez,és kivételesen gyenge vagyok matekból.Az eddigi példákat nagyjából megértettem,de ennek van egy része amit nem értek
2015. dec. 3. 17:18
 4/20 A kérdező kommentje:
Ha tudsz légyszi segíts!Fontos lenne
2015. dec. 3. 17:23
 5/20 anonim ***** válasza:

Én azt nem értem, hogy ha csak egy részét nem érted, akkor miért akarod velünk leíratni az egész példát.


Próbáld leírni, hogy pontosan mit nem értesz, vagy hogy meddig jutottál el, mit csináltál már meg a feladatból.

2015. dec. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Behelyettesítettem a k-t az n helyére és azután nem értem hogy a k+1 -el mit kezdünk?
2015. dec. 3. 17:35
 7/20 anonim ***** válasza:

Na, ez valami. Most majd úgy haladj, hogy elolvasol egy bekezdést alább, és megcsinálod, amit ott leírtam, aztán elolvasod a következőt. Ha megint elakadsz, akkor mondd meg, hogy hol akadtál el.


Mikor behelyettesíted k-t, akkor azt mondod, hogy tudod, hogy ez igaz, és elfogadod, hogy az az egyenlőség fennáll.


Azt kell bebizonyítanod (a feltevés felhasználásával), hogy k+1-re is igaz lesz a dolog, tehát például adj hozzá a bal oldalhoz (k + 1)^3-t. Erről kell ellenőrizned, hogy ez ugyan az-e, mintha az n helyére (k + 1)-et helyettesítünk a jobb oldalon.


Az első k darab köbszám helyére helyettesítheted, hogy (k*(k+1)/2)^2, mert az előbb feltettük, hogy az az, és így nem egy (k + 1) tagú összeg lesz ott, hanem már csak egy két tagú, amit könnyebb kezelni.


Mivel mindkét oldalon valami polinomok hatványai meg összegei vannak, érdemes azt csinálni, hogy felbontod a zárójeleket és összevonsz.

2015. dec. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Tehat 1^3+2^3+...+(k+1)^3=[(k+1)(k+2)/2]^2 ???
2015. dec. 3. 18:09
 9/20 anonim ***** válasza:
Jaja, ezt szeretnénk belátni, hogy tényleg így van.
2015. dec. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

De akkor ez igy biztos jo?:D

Es tovabb hogy lesz?

2015. dec. 3. 18:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!