Hogyan tanuljam a matekot?

Figyelt kérdés

11.es vagyok, 1-es 2-es között. Nem szeretnék megbukni, értem is az anyagot, de előző évekről van rengeteg hiányosságom. Pl. nem tudom a mérlegelvet,egyenletet rendezni, a másodfokú egyenletekkel is vannak gondjaim. Ezért a logaritmusból és az exponenciális egyenletből sem remekelek, rengeteg pontot bukok dogáknál a befejezésénél a feladatnak.

Hogyan tanuljam meg ezeket a dolgokat,hogy bebiztosítsam a kettesem,és az érettségim is sikerüljön majd?


2015. dec. 12. 22:30
 1/1 vurugya béla ***** válasza:

1. Vedd elő a sárga példatárat, abból gyakorold az egyenletrendezést az egyenletek témakör elejéről. Megoldásaidat ellenőrizd vagy behelyettesítéssel, vagy hátul a megoldásnál, hogy az jött-e ki, aminek kellett volna. Ellenőrzés nélkül ne oldjál feladatokat, mert a rosszat gyakorlod be!

2. Kérj segítséget jó matekosoktól, vagy a tanárodtól, hogy ami nem jött ki, azt hol rontottad el, nézzék meg. Ne a jó megoldást kérd tőlük, hanem azt kerestesd meg velük, hogy hol hibáztál! (az ilyet inkább tanár tudja - lehet magántanár is)

3. Ne add fel! Sok papírt kell teleírni, amíg látni kezded a javulást.

2015. dec. 12. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!