Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A Kőszívű ember fiaiban mi...

A Kőszívű ember fiaiban mi értelme volt annak, hogy Editet és Richárdot összeeresszék, összezárják Plankenhorsték?

Figyelt kérdés
A hetedik fejezetben - A Bakfisban - történik az, hogy meghívják Richárdot teázgatni Plankenhorsték, de ők idő előtt lelépnek - sőt mire odaér, már otthon sincsenek - hogy Edittel mindenképp édes kettesbe maradjon a fiú. Tök egyértelmű a szituáció, szóval értem, hogy arra számítottak, hogy Richárd majd megadja Editnek ami jár, de nekik ebből mi hasznuk származott volna? Gondolom, hogy nem Ricsinek akartak szimplán egy jó délutánt intézni, ha pedig a lánytól akartak volna megszabadulni, ahhoz nem kell a forró délután. Ez nekik miért lett volna jó? Mert ha meg a "szerelmüknek" gyümölcse keletkezik, akkor azzal is csak azt a sanszot növelik - aminek ugye nem örültek - hogy összeházasodnak. Én ezt nem értem... vagy Jókai a női logika szellemében írta ezt az epizódot? :D

2016. jan. 29. 21:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia !

Az lehetett a célja a két nőnek, Antoinettnek és Alfonsinenek Richárd és Edit magára hagyásával a palotában, hogy ők is elkövessék a "bűnbeesés" tettét.

Abban az időben nagy szégyennek számított, ha egy "úri körökből" származó nő házasságon kívül tartott fenn kapcsolatot egy férfival, pláne, ha a kapcsolatból gyermek is született.

Ez Plankenhorst Alfonsine és szerelme, Palvicz Ottó között megtörtént korábban.

Anya és lánya is titokban tartotta a viszonyból született Károlykát, sőt, az apa elől is rejtegették a kisfiút.

A hozomány megszerzése volt a két nő számára az elsődleges cél, egy tisztességtelen kapcsolatból, házasságon kívül született gyermek valószínűleg kizáró ok lett volna.

Ezért hozták abba a helyzetbe a két fiatalt, hátha vétkeznek, s Edit is úgy jár, ahogyan Alfonsine, ezzel pedig érdemtelenné válik a hozományra.

A 300 ezer forintot az örökölhette, aki előbb férjhez megy kettejük közül.

Ezért szülte meg titokban gyermekét Alfonsine és neveltette távol az otthonuktól, mint később kiderül, nyomorúságos körülmények között.

Ha esetleg az örökhagyó számára mégis kitudódott volna, hogy Alfonsinenek gyermeke van, s ha ez Edittel is megtörtént volna, mindketten egyenlőek lettek volna, úgy is mondhatjuk, "egyik sem lett volna különb a deákné vásznánál", ahogy ezt a magyar közmondásból ismerjük.

Én felnőtt fejjel, ezt az okfejtést gondolom elképzelhetőnek...

2016. jan. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Óóó.. ezek szerint akkor csak tovább kellett volna olvasnom a könyvet és ez kiderült volna (azóta csak a 13. fejezet végéig jutottam). Köszönöm szépen a bőséges választ, így már érthető. :) Tök jó könyv amúgy, nem értem miért fáznak tőle az emberek. (Az eleje nehezen indul, de aztán kezd izgalmassá válni. :D )
2016. jan. 30. 18:29
 3/3 A kérdező kommentje:
(Természetesen küldtem egy like-ot. ;) )
2016. jan. 30. 18:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!