Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Miért nem tudom megoldani ezt...

Miért nem tudom megoldani ezt a feladatot? Szerintem kevés az adat.

Figyelt kérdés
Számold ki az 5,00 mol/dm3 koncentrációjú kálium-hidroxid-oldat tömeg%-os összetételét. Hány tömeg%-os oldatot kapunk, ha az oldószer eredeti mennyiségének a felét elpárologtatjuk? (A kálium-hidroxid-oldat sűrűsége: 1,216 g/cm3

2016. ápr. 3. 20:11
 1/5 Anyád Gibbonja :D válasza:
a sűrűség melyik esetre vonatkozik?
2016. ápr. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Silber ***** válasza:
100%

Mivel csak és kizárólag intenzív paraméterek vannak megadva, így kreálnunk kell egy extenzív paramétert. Ez legyen ezesetben a térfogat. Ergó: tegyük fel, hogy van 1 dm^3 KOH-oldatunk.

1a.: Térfogatból és sűrűségből kijön a KOH-oldat tömege

1.b.: Koncentrációból és térfogatból kijön a KOH anyagmennyisége

1.c.: A KOH anyagmennyiségét megszorzod a moláris tömegével, és megkapod a tiszta KOH tömegét

1.d.: Kiszámolod az oldat KOH-ra vonatkozó tömegszázalékát


2.a.: Kivonod az oldat tömegéből a tiszta KOH tömegét, és megkapod az oldószer víz tömegét

2.b.: Elosztod az oldószer víz tömegét, és megkapod a töményített oldat oldószer víz tömegét

2.c.: A tiszta KOH tömege nem változik, az oldószeré a felére csökken. Új tömegszázalékot tudsz számolni KOH-ra.


Szerintem megoldható.

2016. ápr. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Anyád Gibbonja :D válasza:
az oldat tömegét hogy kapja meg?
2016. ápr. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Anyád Gibbonja :D válasza:
bocs hülye voltam, sűrűségből ;)
2016. ápr. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, sikerült!
2016. ápr. 3. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!