Egy derékszögű háromszög oldalhosszúságai egy mértani sorozat három egymást követő eleme. Mekkorák a háromszö hegyesszögei? Mekkora a körülírható kör sugara, ha a háromszög kerülete 40 cm?

2016. ápr. 17. 08:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Még valami adat kell, ez így akármi is lehet.
2016. ápr. 17. 09:35
 2/3 anonim ***** válasza:

Legyen a háromszög nagyobb befogója a, kisebb befogója a/q és az átfogója a*q. Ekkor a/q+a+a*q=40. írd fel a pitagorasz tételt!

(a/q)^2+a^2=(a*q)^2

Ezt az egyeletet végigoszthatod a^2-tel, mert ez most egy pozitív szám.

1/q^2 +1 = q^2

Ezt beszorzod a nevezővel, visszavezeted másodfokúra és megvan a q. Fontos, hogy itt a q nem lehet negatív. Innen már menni fog.

2016. ápr. 17. 10:08
 3/3 anonim ***** válasza:
Bocs, a derékszögűt nem vettem! Mea culpa...
2016. ápr. 17. 12:49