Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Két egymással szemben haladó...

Két egymással szemben haladó repülőgép közül az egyik A-ból a tőle 3600 km-re lévő B-be repül?

Figyelt kérdés

Matek házi: Két egymással szemben haladó repülőgép közül az egyik A-ból a tőle 3600 km-re lévő B-be repül. A másik repülőgép B-ből megy A-ba. Mindkét repülőgép időjárási problémák miatt egy közbenső C repülőtéren 2 órát vesztegelt. Utána mind az első, mind a második gép 25%-kal fokozta a sebességét, és így az első repülőgép B-be 48 perc, a második repülőgép A-ba 1 óra 36 perc késéssel érkezett meg. Mekkora a két repülőgép eredeti sebessége, ha a második repülőgép sebessége 200 km/h-val nagyobb, mint az elsőé?

Megoldás: 400 km/h és 600 km/h nem tudom hogy jön ki? Elvileg egyenlet rendszerrel lehetne megoldani de el se tudok indulni.



2016. máj. 2. 13:37
 1/3 anonim ***** válasza:

v és u az eredeti sebességek, x km-re van A-tól C.

[link]

2016. máj. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

ezt vektor ábrán tudod számolni nagyon jól, ismeretleneket kerestetik ki veled gyakorlatilag, nem segítek többet, old meg magad, én se fogom neked itt levezetni, meg én se vagyok matek zseni, csak egy ócska technikus aki állítólag nem tud logikusan gondolkodni...

Amúgy meg volt egy tanárnőm, azt mondta, hogy őt nem érdekli a levezetés, a végeredmény érdekli!

2016. máj. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm így is sokat segítettél:)
2016. máj. 2. 15:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!