Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » "Minden bogár rovar"- ebben...

"Minden bogár rovar"- ebben mi a szükséges és mi az elégséges feltétel?

Figyelt kérdés
Én úgy értelmezem,h a bogár az elégséges, mert ha már bogár vagy, akkor már rovar is (tehát elégséges); de ahhoz,hogy bogár légy rovarnak kell lenned, tehát ez a szükséges....ez így helyes?

2016. máj. 18. 10:21
 1/3 A kérdező kommentje:

és ha ezek a mondatok:

"Én nagyon szeretem az almát"

"Az alma finom"

Ezek logikai állításnak minősülnek?Mert szerintem az első azért nem, mert nem dönthető el egyértelműen, hogy nem e hazudik....(vagy nem tudom)

a másik meg azért nem az, mert az szubjektív..mindenki máshogy dönti el,h igaz e vagy sem

2016. máj. 18. 10:43
 2/3 anonim ***** válasza:

A mondat így hangzik:

Minden bogár rovar, de nem minden rovar bogár.

Ez a logikai értelme.

2016. máj. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Jujj, bocsánat, azt tényleg lehagytam....de akkor jól gondolom,hogy a bogár az az elégséges, rovar meg a szükséges feltétel?
2016. máj. 18. 11:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!