Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan kell megcsinálni ezt a...

Hogyan kell megcsinálni ezt a feladatot?

Figyelt kérdés
Ha a trapéz párhuzamos oldalai 3d másik d szárai d illetve 2d. Szögeit kell meghatározni a trapéznak. Gondolom úgy kellene a rövidebbik párhuzamos oldal végpontjaiból merőlegest bocsájtok a hosszabbik oldalra. Ekkor keletkezik két derékszögű háromszög. Gondolom ezekre fel kell írni a Pitagorasz tételt. Csak nem tudom mennyi a Derékszögű háromszög oldala ami hosszabbik párhuzamos oldalon van.

2016. máj. 18. 19:34
 1/9 anonim ***** válasza:
2016. máj. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
maga az ábra megvan de nem tudom mit kellene csinálnom
2016. máj. 18. 20:16
 3/9 anonim ***** válasza:

Az előző ábra más feladathoz készült, de itt is használható.

Ha a trapéz négy oldala adott, az esetek nagy részében a belső háromszög a megoldás.

Az ábrán az AED háromszögről van szó, amelynek minden oldalát ismered.

A példa adataival ez a háromszög egy egyenlő szárú háromszög, melynek alapja d, szárai 2d hosszúságúak.

Ebből minden szög meghatározható.


Az EBCD idom egy d oldalú rombusz.


Így már tovább tudsz lépni?

2016. máj. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát azt is tudtam ADE háromszög egyenlő szárú de a háromszög szögeit hogy számolom ki melyik szögfüggvénnyel ? azt nem tudnád egy kicsit jobban kifejteni
2016. máj. 18. 20:22
 5/9 anonim ***** válasza:

Hátha ebből az ábrából megérted:

[link]

Később a fenti linken további ötlet is látható lesz.

2016. máj. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ki tudod számolni egy egyenlő szárú háromszög szögeit, ha ismered a háromszög minden oldalát?
2016. máj. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
még mindig nem értem pontosan mivel számolta ki a szögeit ? Koszinusz tétellel ?
2016. máj. 18. 20:30
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem,nem jövök rá hogy kell . :/ kiszámolni a 3 oldal ismeretében a szögeit
2016. máj. 18. 20:43
 9/9 A kérdező kommentje:
Ajjj végre megbírtam érteni. Elfelejtettem az egyenlő szárú háromszögbe berajzolni a magasságvonalat. Most már ki is jött. Mindenkinek köszönöm a segítséget :)
2016. máj. 18. 20:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!