Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hány nm-es az a test, melynek...

Hány nm-es az a test, melynek oldalai a következőek?

Figyelt kérdés

21 m, 13 m, 12 m, 4 m, 8,5 m, 9 m.

Ez egy ilyen nagyobb téglalap, amiből "kinő" egy kisebb téglalap.



2016. aug. 14. 16:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Biztos nanométerben kell? Ezek így hatalmas számok lesznek...
2016. aug. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Négyzetméter, bocsi, csak telefonról vagyok, és ittnem tudom feltenni a kis 2-est a m sarkába. De igazad van, ígyis inkább m2
2016. aug. 14. 16:44
 3/7 anonim ***** válasza:
A nagyobb téglalap paramétereinek szorzatát összeadod a kisebb téglalap paramétereinek szorzatával.
2016. aug. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. aug. 14. 17:19
 5/7 anonim ***** válasza:

A felszíne kéne vagy a térfogata micsoda?


Csak mert ha azt csináljuk, amit a 3. válaszoló mond, akkor a térfogatot kapjuk meg, ami viszont nem m^2-ben hanem m^3-ban lesz.


Mert a térfogat az bizony harmadik hatványos, a felszín 2.

2016. aug. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Utolsó, ez akkor igaz, ha mindhárom dimenziót összeszorzod. Akkor valóban térfogatot számolsz, és köbakármi (cm3, m3, stb.) lesz a végeredmény mértékegysége.

Itt azonban két téglalapról van szó, az egyik "kinő" a másikból. Két téglalapból pedig nehéz bármiféle testet is alkotni, szóval térfogatszámítás eleve nem jöhet szóba.


Kérdező, hozzád csak egy kérdésem lenne: miféle két téglalap az, amelyeknek összesen hat különböző hosszúságú oldaluk van? Ezt nekem sehogy sem jön össze elképzelni.

2016. aug. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

5. vagyok


Hát ebben van valami, viszont ha 6 különböző paraméterünk van, akkor az hogy lesz 2 téglalap?

Én alapvetően azért gondoltam hogy 3D-s ehet, mert ugye a kérdező 3 paramétert írt és test-nek nevezte. Egyébként pedig síkidom lenne inkább.


Ez a feladat így ahogy le van írva,elég furcsa.


Közben az jutott eszembe hogy egy ilyen síkidomról lehet szó:

[link]

Viszont itt meg sehogy sem jönnek ki az oldalak hosszai, mert ugye van egy 8,5 méterünk, viszont az összes többi egész szám.

2016. aug. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!