Egy 4 főből álló bizottságot szeretnének megalakítani. A szabályozás szerint mindkét nemnek egyenlő arányban kell helyet kapnia. Ha 15 férfi és 10 nő van, hányféleképpen lehet a bizottságot megalakítani?



a: 18900

b: 4725

c: 300

d: 150

e: 12650


2016. aug. 15. 11:12
 1/4 anonim ***** válasza:

(15 alatt 2)*(10 alatt 2)=105*45=4725


magyarázat: mivel a sorrend nem számít a kiválasztásnál ezért kombinációt kell használnod.

2016. aug. 15. 11:16
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, nekem 18900 lett, de ezek szerint tévedtem.
2016. aug. 15. 12:12
 3/4 anonim ***** válasza:
18900
2016. aug. 15. 13:06
 4/4 bongolo ***** válasza:
51%
A 18900 nem jó. Az akkor lenne, ha számítana, hogy mondjuk ki hová ül. Tehát ha az első két székre ül a két férfi, a másik két székre pedig a két nő, akkor 15·14·10·9 lehetőség van. De itt nincsenek székek, a sorrend nem számít, így a #1 válasz a jó.
2016. aug. 15. 23:56