Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » D megkért 2 embert, h gondolja...

D megkért 2 embert, h gondoljanak egy-egy pozitív egész számra. A gondolt számok összegét Bnek, szorzatát Cnek súgta. B ezt mondta:"Nem tom kitalálni a számokat"C válaszolt:"Én se"Kis idő után B:"Akk én már tom őket! "?

Figyelt kérdés

D megkért 2 embert,hogy gondoljanak egy-egy pozitív egész számra.

A gondolt számok összegét B-nek,szorzatát C-nek súgta meg.

B ezt mondta:„Én nem tudom kitalálni a gondolt számokat.”

C válaszolt:„Én se.”

Kis gondolkozás után B: „Akkor én már tudom őket!”

Milyen számokra gondolt a 2 ember?

C ki tudja találni ezeket?(ez már nem fért föntre)

Bocsánat a fenti kérdésbeli rövidítésekért meg helyesírásért, de csak így fért ki.



2016. aug. 19. 16:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Akkor tulajdonképpen 5 emberről van szó nem? Mert így kicsit zavaros a leírás.


D megkért két embert gondoljon egy-egy pozitív egész számra, de ha ez a két ember B és C lett volna akkor elég könnyű lenne kitalálnia mind2-nek, hogy melyik számra gondolt a másik, (a saját számuk, és azok összegének / szorzatának ismeretében)


De ha viszont 5 ember van, akkor szegény B és C kap fejenként egy információt, nem tudják, hogy milyen infót kapott a másik, és nem is ismerik a gondolt számpár egyikét sem?


Ha csak nem telepaták ez elég merész játék. Vagy kérlek pontosíts.

2016. aug. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ezt elég bonyolult lenne itt levezetni és leírni úgy, hogy meg is értsd, ezért ugyanennek a feladatnak a megoldási menetét küldeném el.


[link]

"2.1.6. Feladat" Ugyanez pepitában

Megoldása:

[link]

2016. aug. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

2., nagyon köszönöm, értem! :)

Judit

2016. aug. 19. 17:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!