Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Bizonyítsuk be, hogy két...

Bizonyítsuk be, hogy két derékszögű háromszög egyenlő ha két-két befogójuk egyenlő?

Figyelt kérdés

2016. szept. 24. 21:44
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Itt nem az a lényeg, hogy én mit értek alatta, hanem érthető okokból ezek között nem definiálható egybevágóság. Viszont azt tudjuk, hogy két-két befogó hossza egyenlő, mégsem egybevágóak, erre írtam azt, hogy ebben a megfogalmazásban ez az állítás nem igaz, csak akkor, ha úgy mondjuk, hogy síkháromszög.
2016. szept. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Nem akarok bunkó lenni de azt ugye fogod hogy a gömbi geometria olyan messze van ettől a kérdéstől mint Makó Jeruzsálemtől? Ez olyan mint amikor a másodfokú egyenletre komplex gyököket válaszolsz, igazad van de csak összezavarod a szerencsétlent.
2016. szept. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 dq ***** válasza:

3. vagy 4. válaszból láthatod, hogy a SAS, oldal-szög*-oldal teljesen determinálja a háromszöget (helytől függetlenül), kb minden geometriában.

Fixált térre és fixált geometriára az állítás igaz, amennyire tudom.

Különböző terek vagy geometriák között meg nincs értelmezve az állítás.

Szerintem ez elég egyértelműen az implicit tartalmazás klasszikus esete.

2016. szept. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 dq ***** válasza:

Azt is érdemes figyelembe venned, hogy a "közoktatás >> házifeladat kérdések" témába írókról jó közelítéssel be lehet lőni hogy mit tudnak és hogy mit szeretnének.


A síkháromszög szó erőltetett használata talán nem segít a kérdezőn. Persze érdemes lehet megjegyezni hogy a gömbi koszinusz-tételben ott szerepel a gömb sugara is, mint geometriára jellemző konstans, így az átfogó nagyságára még nem elég adat ennyi. (Én nem jegyeztem volna meg..)


Persze nem vagyok én igazságosztó, arról írsz, amiről szeretnél.

2016. szept. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 dq ***** válasza:
((Úgy látszik nem is jegyeztem meg a gömbi cos-tételt, nem szerepel benne a gömb sugara, még jó hogy. OFF bezár))
2016. szept. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!