Valaki elmagyarázná, hogy az [sqrt(x+10)-1]² az hogy lesz x+11-2sqrt(x+10) ?

2016. szept. 29. 15:20
 1/4 anonim ***** válasza:

(a-b)² = a² - 2ab + b²


a=sqrt(x+10)

b=1


ebből kijön

2016. szept. 29. 15:32
 2/4 A kérdező kommentje:

ja, értem, szóval a sqrt(x+10) az "a", a -1 pedig a "b"

az a² = x+10

a 2ab = -2sqrt(x+10)

a b² = 1

2016. szept. 29. 15:48
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem, a +1 a "b", mert a "-" benne van a képletben.
2016. szept. 29. 15:57
 4/4 A kérdező kommentje:
aha, akkor elnéztem.
2016. szept. 29. 16:14