Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ha x macska x nap alatt x...

Ha x macska x nap alatt x liter tejet iszik, akkor y macska y nap alatt hány liter tejet iszik?

Figyelt kérdés
2016. nov. 16. 16:41
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
Ha másfél macska másfél nap alatt másfél liter tejet iszik, akkor egy macska egy nap alatt 2/3 liter tejet iszik?
2016. nov. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Valami ilyesmire gondoltam én is,de dusztom sincs. :D
2016. nov. 16. 16:56
 3/27 anonim ***** válasza:
93%

x macska x nap x liter, akkor

1 macska x nap 1 liter, akkor

1 macska 1 nap 1/x liter, akkor

y macska 1 nap y/x liter, akkor

y macska y nap y^2/x liter


Tehát y macska y nap alatt y^2/x liter tejet fogyaszt el.

2016. nov. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :)
2016. nov. 16. 20:24
 5/27 anonim ***** válasza:

#3 válasza egy baromság...


Miért cseréled ki az egyes paramétereket önkéntesen?!


Ilyen nincs!


Egyszerre kell lecserélni mindent! Ezt a butaságot...

2016. nov. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
Akkor te miért nem írod le a saját megoldásod ahelyett, hogy becsmérled az enyémet? ... Egyébként meg nem önkényesen cserélgettem, hanem használva az egyenes és fordított arányosságra vonatkozó szabályokat.
2016. nov. 16. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:

"Akkor te miért nem írod le a saját megoldásod ahelyett, hogy becsmérled az enyémet?"


Világosan leírtam a megoldásom, hogy egyszerre kell lecserélni mindenkit. Nem tudom, mit nem sikerült ebből megérteni...



"Egyébként meg nem önkényesen cserélgettem, hanem használva az egyenes és fordított arányosságra vonatkozó szabályokat."


Kötve hiszem, mire egyrészt erre nem utaltál sehol, másrészt aki valamit is ért az egyenletekhez, láthatja, hogy legalább 2 helyen önkényesen konkrét értékeket vettél alapul, felrúgva így a pramaéteres számításokat, ill. ennek ellenére az általad adott számítás feltételeit nem közölted...

2016. nov. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:

"Kötve hiszem, mire egyrészt erre nem utaltál sehol, másrészt aki valamit is ért az egyenletekhez..."


Te hol látsz itt egyenletet? ... Egyébként vegyünk egy konkrét példát, és legyél kedves elmagyarázni, hogy akkor mennyi az eredmény.


Legyen x=5 és y=8. Várom válaszod, de nem titkon remélem, hogy nálad kompetensebb emberek is hozzászólnak a kérdéshez.

2016. nov. 17. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:

Már bocsánat, de aki egyenes meg fordított arányosságról beszél, ahhoz bizony egyenletek kötődnek, és algebrai egyenletek révén nem is mondhatók túlságosan bonyolultnak.


Annyira nem, hogy nem kell konkrét x meg y-ont mondanod... Ez nem egy iterációs feladat, vagy valamilyen numerikusan megoldandó egyenlet.


Gyakorlatilag magában a kérdésben benn van a válasz, csak betűket kell cserélgetni.


Javaslom, olvasd el a főkérdést még 4-5-ször, és csak leesik a dolog...

2016. nov. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

Te most vagy idegesíteni akarsz, vagy nagyon el vagy tévedve... Egy darab egyenlőségjel ("=") nincs az egész feladatban, de csak fújod, hogy itt bizony egyenletek vannak... Még mindig várom a korrekt feladatmegoldásodat, a (hibás) kioktatásodra pedig egyáltalán nem vagyok kíváncsi...


Csak a te kedvedért, előkerestem egy ehhez kísértetiesen hasonlító feladatot, hátha őket is szeretnéd leszólni egy kicsit:


http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__egyeb-kerdesek..


Bár a kérdező is megnyilvánulhatna, hogy jó volt-e a megoldás, vagy valami...

2016. nov. 19. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!