Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ha x macska x nap alatt x...

Ha x macska x nap alatt x liter tejet iszik, akkor y macska y nap alatt hány liter tejet iszik?

Figyelt kérdés
2016. nov. 16. 16:41
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Mert nem engeded, hogy sütkérezzünk tudásod fényében...


De ha már ezt nem vagy hajlandó elmondani, legalább az első állításodra (egyszerre kell őket lecserélni) adhatnál magyarázatot...

2016. nov. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

Nem fogok vitatkozni és magyarázkodni, főleg ha nem bírod visszaolvasni a kommenteket, nem az én bajom...

Igazából nem is érdekel mit írkálsz ide, ezerféle más dolgom van.

Részemről a téma lezárva.

2016. nov. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
Persze... Én sem szívesen magyarázkodnék, ha hülyeségeket írnék. Talán jobb is, ha lezárjuk a vitát, mert a végén még égnél, mint a Reichstag anno.
2016. nov. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

Egyébként, csak a te kedvedért, visszaolvastam, de sehol nem indoklod az állításodat, ellenben te azon lovagolsz, hogy én nem adtam meg, milyen feltételekkel számolok...


Nem gondolod, hogy amit csinálsz és amit írsz, teljes ellentétben állnak egymással?

2016. nov. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Ha annyira okosnak tartod magad, akkor általánosítsuk a feladatot!


x_1 macska, x_2 nap alatt x_3 liter tejet fogyaszt. Akkor y_1 macsksa y_2 nap alatt hány liter tejet fogaszt.


Ez eddig nem kérdés... Tekintsünk el a napoktól, a macskáktól és a tejektől.


Legyen x_1, x_2,..., x_n és y_1, y_2,... y_n-1


Mennyi lesz y_n értéke?



Ezt a problémafelvetést alternatívaként kínálom a keresett feltétel(ek) megválaszolására.

Ha meg bírod oldani, akkor bizonyára tudod a keresett feltételt is.


Jó kis példa, középiskolások elvannak vele egy darabig.

2016. nov. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Aha... szóval te azt akarod feltételnek megszabni, ami triviális... azt esetleg ne vezessem le neked, hogy 1+1=2? ...
2016. nov. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Mi triviális? Amit ki sem jelentettél. y_n-re add meg a megoldást! Utána meg nézzük meg az n->inf esetet!
2016. nov. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!