Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ha x macska x nap alatt x...

Ha x macska x nap alatt x liter tejet iszik, akkor y macska y nap alatt hány liter tejet iszik?

Figyelt kérdés
2016. nov. 16. 16:41
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

#10-nek: Végezd el a számítást, mi jön ki akkor, ha y macska y nap alatt y liter tejet iszik, és vajon x macska x nap alatt mennyit iszik...

Nyílván x^2/y -ont fogsz kapni.


A #3 válasz elméletileg jó is lehet, csak van egy plusz feltétel, aminek teljesülnie kell. Vajon mi ez.

Ha már ilyen nagyokos vagy, rá jössz -e...


Az a baj a matekoktatásban is, hogy csomó képleteket betanultok, de hogy mit és milyen feltételek mellet szabad alkalmazni, azt már elfelejtitek...

2016. nov. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
Még mindig nem prezentáltál megoldást, úgyhogy nem igazán értem, hogy mire van ekkora arcod...
2016. nov. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:

Akkor javasolni tudom, olvasd még vissza a válaszaimat 4-5-ször...

Nem arról van szó, hogy itt valakinek is nagy arca lenne (habár lehetne...), hanem arról, hogy alap dolgokat sem biztos hogy értesz.


Bizonyára megtanítottak általános/középiskolában neked egy jól működő mechanizmust, de hogy mit miért, és milyen feltételek mellett, azt már nem...


Szóval mondd meg azt, hogy #3 válaszod milyen feltétel(ek) mellett igaz, és akkor renden vagyunk...


Amíg ezt nem tisztázod, szerintem nem érdemes továbbmenni.


Már csak azért sem, mert a #3 válasznak úgy kéne kezdődnie, hogy x ilyen meg olyan, és tegyük fel, hogy y-ra igaz ez, meg az...


Mert ha nem igaz, akkor a válaszod is hamis...

2016. nov. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

Édes istenem... valószínű, hogy mind x, mind y pozitív egész... Ennyire ne nézz már hülyének, kérlek szépen...


És lehet, hogy tényleg hülye vagyok, de az "Egyszerre kell lecserélni mindent! Ezt a butaságot..." epikus sorodat sajnos nem tudom értelmezni... Ettől függetlenül te gyönyörűen lepontoztál, de érdemi levezetést még mindig nem villantottál, matematikusok gyöngye...


Még valami... ha te olyan rettentően okos vagy, akkor ne azt kellene válaszolnod, hogy majd magamtól is rájövök, hanem mondd meg, hogy mi a franc bajod van a levezetéseddel, mert ha vitatkozni szeretnél, akkor hozz fel (ellen)érveket, ne a másiktól várd, hogy barchobázzon veled...


Azért látszik, hogy én több erőfeszítést tettem a saját igazam megvédésére, mint te, viszont te annyit se tettél meg, hogy megnézd, amit linkeltem, illetve elmondd, hogy ott a gondolatmenettel mi a probléma.


Remélem, hogy végre a fejedhez kapsz, mert ez így tiszta óvoda...

2016. nov. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

"Édes istenem... valószínű, hogy mind x, mind y pozitív egész... Ennyire ne nézz már hülyének, kérlek szépen... "


Már ne is haragudj, de mit értesz "valószínű" alatt?

Csak azért is kérdezem, mert a hétköznapi életben ez a szó magánban foglal egyfokú bizonytalanságot...


Tegyük fel, hogy egyedi megfogalmazásokkal élsz, és azt értjük alatta, hogy legy x és y pozitiv egész.

Habár ez csak egy feltevés, amit igazolni nem tudok, mivel nem adtad közre a saját fogalomtárad definíciógyűjteményét...


Ha a feltevés helyes, akkor a mondat igaz, azonban hiányos. Nem elég ugyanis, hogy x,y poz. egész legyen.


Még egy feltételnek kell teljesülnie, amit eddig sehol nem mondtál el.


"Ettől függetlenül te gyönyörűen lepontoztál"


Senkit nem pontoztam le, mivel a törekvő válaszolókat nem lebecsülni szándékom, hanem inkább segíteni, akár a probléma nyitjára való rávezetéssel is...


"ha te olyan rettentően okos vagy, akkor ne azt kellene válaszolnod, hogy majd magamtól is rájövök"


Nem mondtam hogy okos vagyok (habár mondhat

nám...). És azt sem mondtam, hogy magadtól majd rájössz.

Habár gyakran van olyan, hogy az ember -akár utólagosan is- rájön magától olyan megoldásokra, amelyelyekre korábban nem, vagy esetleg a problémát nem is tisztán látta át.

Ennek ellenére, egyfajta rávezető vezérutat úgy gondolom, megadtam.


Remélhetőleg idővel majd jobban átlátod a feladatot, és másképp kezeled majd a problémát.


Tudom, ehhez idő kell, meg egy kis önállóság.

Középiskolában kevésbé van erre lehetőség, mivel kész megoldásokat, sablonokat adnak a kezetekbe, és azt unalmasan, mechanikusan -gondolkodás nélkül- végigcsináljátok...

2016. nov. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

"Ha a feltevés helyes, akkor a mondat igaz, azonban hiányos. Nem elég ugyanis, hogy x,y poz. egész legyen. "


Akkor hallgatlak, hogyan lenne helyes... Mutass nekem fényt a sötétségben, legyél kedves...

2016. nov. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
Látom nemnagyon látod át, amit írtam... Inkább hagyjuk...
2016. nov. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
Igen, ezért kértem, ó, igazak igaza, hogy világítsd meg elmém... Más különben azt kell hinnem, hogy a levegőbe beszélsz.
2016. nov. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:

Bocsánat,kiment a fejemből teljesen.

És a tanár egyébként nem nézte meg a házit. :/

2016. nov. 27. 12:49
 20/27 anonim ***** válasza:
Bravó, akkor továbbra is maradhattok tudatlanságban...
2016. nov. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!