Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Leértékelésen vettem nagyon...

Leértékelésen vettem nagyon olcsón 10 liter kakaós italt, lehet adni cicának?

Figyelt kérdés
UHT kakaós italról lenne szó, összetétele 50 % tej, a maradék permeátum, ami a tej ultraszűrésekor keletkezik valamint kakaópor és cukor. Nagyon olcsón jutottam kb 10 literhez, de nem túl jó ízű ezért aztán úgy döntöttem hogy a cica élelmezésében használom fel. Már adtam belőle 2x a cicámnak és maradék nélkül elfogyasztotta. Az lenne a kérdésem, hogy nem betegedhet-e meg a kakaóportól vagy a cukortól.

2012. okt. 22. 19:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ne adj neki. Hasmenést /is/ okozhat nála. A cicának még a tej sem való, pláne nem valami kotyvasztott izé.
2012. okt. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Vicuska87 ***** válasza:

Jaaaaj neeeem!


Nehogy adj neki ilyet izét! Idd meg Te! A macskának víz való!

2012. okt. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Kakaót tilos adni macskának, nagy mennyiségben mérgező.
2012. okt. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ne adj neki! Csokit vagy kakaót nem szabad neki adni, de tejet sem sokat.
2012. okt. 22. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
de ez amolyan kinti macska, még sosem járt bent a házban ugyanis vad... nem lehet megfogni sem mert elszalad.
2012. okt. 23. 01:59
 6/14 Platypus ***** válasza:
Attól hogy vad macska, még macska, legfeljebb nem az orrod előtt lesz rosszul, ha nem megfelelő kaját adsz neki. A kakaó egyik anyaga a macskák számára méreg, rohamot is okozhat. A tejtől meg sok macskának hasmenése van. Inkább húzd le a WC-n ha olyan rossz az a lötty.
2012. okt. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:

Ezt olvasd el:

[link]


A csokoládé és a kakaó pedig akár halálos mérgezést is okozhat nagyobb adagban. A csokoládéban lévő egyik hatóanyag macskákban már kis adagban is halálos mérgezést okozhat élénkítő és izgató hatása miatt. A keserű csokoládé veszélyesebb, mint a tejcsoki. Kis mennyiségű csokoládé hatására a macska felélénkül, föl-alá rohangál a lakásban, az udvaron, izgatottabb, nyugtalanabb lesz. Nagy mennyiségek hatására idegrendszeri zavarok lépnek fel. A macskák ilyenkor tűzforróak, testük görcsben van, remegnek és rángatóznak. A kialakult szívritmuszavar válhat végzetessé.

2012. okt. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
élénkítő és izgató hatású lenne a kakaó? az én macskám egész nap békésen szundikál az udvar közepén összekapart fűrészporban :D nagyon szeret benne feküdni, a dobozába is fűrészport raktam...
2012. okt. 24. 21:44
 9/14 Platypus ***** válasza:

Idézet a wikipédiáról:


"A csokoládé teobromin tartalma elég alacsony ahhoz, hogy fogyasztása általában ne jelentsen veszélyt az emberre. Azonban a teobromint lassan metabolizáló állatok (pl. kutya, macska) már kis mennyiségű csokoládé elfogyasztása miatt is végzetes mérgezést szenvedhetnek. A mérgezés első tünetei hányinger, hányás, hasmenés, fokozott vizelés. Ezek előrehaladhatnak szívritmus-zavarokká, epileptikus görcsökké, belső vérzéssé, szívrohammá, és végül halállá."


Tehát a kérdésedre a válasz: igen, megbetegedhet. Valószínűleg az a lötty több aromát tartalmazott, mint igazi kakaót, ezért nem lett eddig baja. De abban biztos lehetsz, hogy ha tovább adod, előbb-utóbb megbetegszik.

2012. okt. 24. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Vicuska87 ***** válasza:

Add neki nyugodtan akkor, teljesen mindegy, hogy itt mit írunk ide!

De akkor ne tedd fel a kérdésed!

2012. okt. 25. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!