Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Miért nem megy a matematika?

Miért nem megy a matematika?

Figyelt kérdés

Ebben az évben írom a matematika felvételit. Járok iskolai és külön matek előkészítőre, valamint tanárom is van, mégis 18 pont az eddigi legjobb eredményem. Szinte minden időmet a matekra fordítom, a magyarra nem sokat tanultam eddig, abból a 40 pont a legjobb amit írtam, aminek nagyon örülök. Szeretnék egy neves gimnáziumba bejutni humán szakra, ahol nem számít semmibe egyik reál tárgy sem. De így rohadtul nem fognak felvenni, ha összesen MAX 65-68 pontot írok majd...

Mit tehetnék, hogy jobban menjen a matek? Egyik osztálytársam alig készült valamit matekból, holott én rengeteg időmet arra teszem fel, ő bezzeg a legjobb próbafelvételit írta. Nem értem, mi a gond? Oké, hogy mindenki 2-es matekból a családunkban, de ha ennyit készülök, gyakorlok rá, akkor annak azért eredményesnek is kéne lennie...


2016. dec. 10. 15:30
 1/4 A kérdező kommentje:
Egyébként matekból 3-4es között vagyok, és nem vagyok diszkalkuliás.
2016. dec. 10. 15:39
 2/4 anonim válasza:
Én is idén felvételizek és nagyon lazán tanulom a matekot még ha a feladat elsőre nem is jó akkor is magabiztosan kell kezelned egy másik feladatot nézel meg.Különben matektanárral belehet gyakorolni őket, egyszerre kicsit sok lesz, idén nekem is hasonlóan telnek a napok mint neked de drukkolok és nagy önbizalmaz kívánok neked és sikereket!
2016. dec. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nagyon sokat számít mennyit pihensz. A koncentrálást is kell pihentetni és ez mateknál nagyon igaz. A nehézség abból ered, hogy sok adatot kell megjegyezned, néha még az adattípus értékét is. Memóriafejlesztő feladatok is ezek.
2016. dec. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Sikeres, eredményes felvételit! :-)
2016. dec. 11. 21:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!