Ha egy dobókockával 3-szor dobunk akkor mennyi az esélye, hogy legalább egyszer 6-ost dobunk?

2016. dec. 30. 08:59
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Ha egyszer dobunk, akkor egyhatod az esély. A dobások függetlenek egymástól, ezért ha háromszor dobunk, háromhatod az esély, vagyis 50%.
2016. dec. 30. 09:26
 2/5 anonim ***** válasza:

Volt már a kérdés ugyanezzel a gondolatmenettel, és az volt rá a nem túl bonyolult válasz, hogy jó, akkor dobjunk 6-szor, ekkor 100% lesz az esélye. Sőt, ha 6-nál többször dobunk, akkor a biztosabbnál biztosabb lesz? Elég hülyén hangzik...


Érdemes úgy számolni, hogy összeszámolod azokat az eseteket, amikor nincs 6-os, ebből összesen 5*5*5=125 van, az összes eset 6*6*6=216, tehát 216-125=91 esetben lesz olyan dobássorozat, hogy van benne 6-os.


A klasszikus valószínűségi modell szerint 91/216 a valószínűsége, hogy legalább 1 6-os lesz a dobottak között.

2016. dec. 30. 09:46
 3/5 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..


Minek kell ezt folyton megkérdezni?

Már ott is megadtuk a választ, hidd el, hogy helyes.

2016. dec. 30. 09:53
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, csak nem indokolta meg senki. A második válaszolónak köszönöm.
2016. dec. 30. 16:04
 5/5 anonim ***** válasza:
És nem lett volna egyszerűbb odaírni, hogy lécci indokoljátok meg? Ide se írtad oda egyébként.
2016. dec. 30. 16:07