Hogyan kell ezt megcsinálni: tanX-2kotangensX=5?

Holnap írok javító dolgozatot, kéne tudjam ezt. A trig. pitagorasz tétel sin meg koszinuszba van az sztem ide nem jo.

2017. jan. 9. 16:50
 1/1 anonim ***** válasza:

tan(x) = 1/ctg(x)

Ebből kiindulva a feladat:

tan(x) - 2*ctg(x) = 5

tan(x) - 2/tan(x) = 5 ->beszorzunk tan(x)-szel, de ki kell kötni, hogy tan(x) nem lehet 0!!

[tan(x)]^2 - 2 = 5*tan(x)

[tan(x)]^2 - 5*tan(x) - 2 = 0

Ez egy másodfokú egyenlet, de ha jobban látod, nevezzük el pl tan(x)=a

a^2 - 5*a - 2 = 0


Megoldod és kapsz valamilyen értékeket tan(x)-re, amiket számológéppel visszaszámolsz és kész.

2017. jan. 9. 17:33